Badem Sütü İçmek İçin 6 Olağanüstü Neden

0

Bademin faydaları hakkında bir çok yazı yayınlanıyor. Son yıllarda bademin yanısıra badum sütü de çok revançta. Peki badem sütünün faydaları neler?

Badem sütü kemik sağlığını destekler

Badem sütü, inek sütü kadar fazla kalsiyum içermese de, oldukça iyi bir miktara sahiptir. Günlük alınması gereken kalsiyumun yüzde 30’un içeriyor. Ayrıca günlük önerilen D vitamininin yüzde 25’ini içeriyor ve bu da bağışıklık sistemini güçlendirirken osteoporoz ve artrit riskini azaltmaya yardımcı oluyor. Kalsiyum ve vitamin aynı zamanda sağlıklı kemik ve dişleri sağlar.

İlgili Yazılar

Sağlıklı Yağlar Sunar

İnek sütünden farklı olarak, badem sütü, kalp sağlığı için önemli olan tekli doymamış ve çoklu doymamış yağlar içerir. Amerikan Kalp Derneği , doymamış yağlar kalp hastalığı ve felç riskini azaltabilir kötü kolesterolu (LDL) düşürür. Vücudunuzun hücrelerini geliştirmeye ve bakımını sağlamaya yardımcı olan besin maddelerini de içerir.

Laktoz İçermez

Laktoz intoleransı , dünya nüfusunun yaklaşık dörtte birini etkiler; bu da, inek sütünü sindirmede güçlük çektiği anlamına gelir. Badem sütünün laktoz içermediği için mükemmel bir tercihtir.

Kilo kontrolüne yardımcı olabilir

Bir fincan badem sütü sadece 60 kaloriyi içeriyor. Diğer sütlerin kalori miktarları ise daha yüksek. Kilo vermek istiyorsanız, badem sütünü diyetlerinizde kullanabilirsiniz.

Cildinizi Koruyun

Badem sütü, güneş hasarın da olmak üzere cilt sağlığı için gerekli olan antioksidan özellikler sunan E vitamini içerir. Badem sütü günlük alınması gereken E vitaminin yüzde 50’ini sağlar.

Kanser riskini azaltır

2011’de Nutrition and Cancer’da yayınlanan bir araştırmaya göre, badem sütünün tüketilmesi prostat kanserini önlemeye yardımcı oluyor. İnek sütü ise, ineklerin hormonlarla beslenmesinin bir sonucu olarak östrojen seviyesinin yüksek olması, kanser hücrelerinin büyümesini teşvik ediyor. Badem sütünün kanser hücresi büyümesini yüzde 30 oranında bastırdığı iddia ediliyor.


Share.

About Author

Comments are closed.