Bademin Hiç Bilmediğiniz 4 Önemli Faydası

0

Türkiye badem üretimi konusunda dünyada ilk 10 ülke arasındadır. Badem her insanın sevdiği ve sık tükettiği kuru yemişler arasındadır. Badem tam bir vitamin deposudur. Mineral ve yüksek oranda protein içermektedir. Faydalı bir kuruyemiş olan bademin işte bazı az bilinen faydaları şu şekildedir. 

1-Kolesterol seviyenizi dengelemede etkilidir. Düzenli badem tüketimi sayesinde E vitamini seviyesi artmaktadır. Bu aynı zamanda antioksidan etkisiyle damar tıkanıklığına yol açan plak oluşumunu da geciktirmektedir.

2-Kalp sağlığı açısından önemlidir. Badem kalp sağlığının korunması açısından oldukça önemli faydalar sağlamaktadır. Antioksidan bakımından zengin olan badem, kalp hastalıklarında vücudun dengesini koruma görevini üstlenmektedir.

3-Kilo kontrolüne yardımcıdır. Badem özellikle diyet yapmakta olanların yardımcısıdır. Bunun en büyük nedeni ise bademin besin lifi içermesidir. Bu sayede insana tokluk hissi verir ve öğünler arası açlık krizi yaşamazsınız.

4-Kemik sağlığına da önemli katkıları vardır. Badem kemik sağlığı açısından önemli mineraller içermektedir. Magnezyum, kalsiyum ve fosfor bademde bol miktarda bulunmaktadır. Günlük 30 gramlık badem tüketimi, vücudun ihtiyacı olan vitamin ve minareleri yeterli düzeyde sağlayacaktır.

Badem saydığımız bu 4 altın özellikle insan hayatı için kesinlikle vazgeçilmez derecede öneme sahip değerli bir besin kaynağıdır. Sağlıklı bir yaşamdan vazgeçemiyorsanız, hemen bu değerli besin kaynağını günlük olarak tüketmeye başlamalısınız.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.