Bağışıklığı Güçlendirecek Kış Kürü Tarifi

0

Kış aylarında soğuk algınlığından korunmak için vücut direncini artırmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek gerekir. Bunun için 3 malzemeyle hazırlayabileceğiniz kış kürü, soğuk havaları hastalanmadan geçirmenize yardımcı olacaktır.

Bu kürü kış ayları yaklaşırken, hastalıkların salgın olduğu zamanlarda tüketmeye başlarsanız hasta olma riskiniz azalır.

Kış kürü nelere iyi gelir?

Kış kürü için malzemeler
– 1 adet orta boy taze zencefil
– Yeterli miktarda doğal bal
– 1 adet orta boy limon
– 1 kavanoz
– İsteğe göre 1 adet çubuk tarçın Bağışıklık sistemini güçlendiren sebzeler

Kış kürü nasıl hazırlanır?
Öncelikle zencefilin kabuklarını soyun ve ince ince dilimleyin. Limonları da ince dilimleyin. Zencefilleri kavanoza yerleştirin ve dilimlenmiş limonları da ekleyin. Son olarak balı da ilave edin. Arzuya göre kavanozun içine 1 adet çubuk tarçın da eklenebilir. Kavanozun kapağını sıkıca kapatın ve kış kürünüzü buzdolabına kaldırın.

En az 24 saat geçtikten sonra kür hazır olacaktır. Ne kadar fazla beklese o kadar iyi olur. Bal, zencefil, limon kürü buzdolabında ortalama 2-3 ay muhafaza edilebilir. Bağışıklık sistemini güçlendiren doğal yöntemler

Zencefil, limon, bal karışımını sıcak olarak tüketebileceğiniz gibi soğuk su veya soda ilave ederek de tüketebilirsiniz.

Zencefil, limon, bal kürü dolabınızda her zaman hazır olursa hem çayınızı tatlandırmak için hem de boğazınızı yumuşatmak ve salgınlara karşı sürekli korunmak için tek başına tüketebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.