Bahar Yorgunluğuna Esir Düşmeyin

0

Bahar ayları geldi, bu mevsim kimileri için enerji kaynağı olsa da kimileri için yorgunluk sebebi. Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte kendinizi yorgun, halsiz hissedebilir ve uykulu halinizden bir türlü kurtulamayabilirsiniz. Beslenmenizde ve yaşam tarzınızda yapacağınız ufak değişikliklerle “Bahar Yorgunluğu” yaşamadan ilkbaharı geçirebilirsiniz.

İşte yapmanız gereken değişiklikler

Yatak odanızı havalandırın. Akşam yatmadan önce ve sabah kalkınca odanızı mutlaka havalandırın. Oksijen sizi daha enerjik kılabilir. Bahar alerjilerini yenmenin 11 doğal yolu

Uyku saatlerine bu dönemlerde daha fazla dikkat edin. Düzenli uyku saatleri belirlemeli ve bu saatlere göre sadık kalmalısınız. Yeterli uyku gün boyunca enerjik kalmanıza yardım edecektir. Günde 7- 8 saat uyumaya çalışmalısınız.

Egzersiz yapın. Haftada en az 3 gün yapacağınız tempolu yürüyüşler ve aktif yaşam tarzını benimsemekte yine yorgunluğa karşı sizi koruyacaktır. Bu yürüyüşleri açık havada yapmanızı tavsiye edebiliriz.

Bazı gevşeme egzersizlerini öğrenmek de yine rahatlatıcı etki gösterecektir.

Havalar da ısınmaya başladığı için artık sabahları duş alabilirsiniz. Bu sizi gün boyu zinde tutacaktır. Tabii akşamları da yatmadan önce ılık duş almak, geceyi rahat geçirmenizi sağlar.

Beslenmenize Dikkat Edin. Yağlı ve ağır yiyecekler yerine sebze ve meyvelere ağırlık verin.

Günde 2,5- 3 litre su tüketin. Bahara özel oda kokuları yapın

Günde 2 fincan yeşil çay için.

Bahar yorgunluğundan korunmak için bağışıklık sisteminizi güçlendirecek besinlere, beslenmenizde özellikle yer vermelisiniz. Bağışıklık sisteminizi güçlendirebilecek besinlerin başında prebiyotik yoğurtları sayabiliriz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.