Bal Kabağının Mucizevi İşlevlerini Biliyor musunuz?

0

Bal kabağı ve çekirdiği vitamin deposudur. Bal kabağı, prostat sorunlarından cildinizin yenilenmesine, zayıflamaktan cinsel gücün arttırılmasına kadar bir çok faydasının bulunduğunu biliyor muydunuz? İşte bal kabağının bazı faydaları…

Cildinizi yenileyin

Mayo Clinic’in makalelerine göre Bal kabağı A vitami deposudur. A vitamini hücrelerin yenilenmesini sağladığı için bulunmaz bir anti-aging besinidir. Bal kabağı tüketerek, hücre yenilenmesi hızladırabilir ve cildinizin çok daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kilo verin

Bal kabağı yüksek dozda lif içerir, bir porsiyon kabakta yağ bulunmadığı gibi sadece 50 kalori içeriyor. Bunun için diyetlerde çok faydalı bir yiyecektir. Yüksek lifli olması sebebiyle uzun süre tokluk hissi verir, sindirim sistemin uzun süre kaldığı için sık sık acıkmaya engel olur.

Cinsel gücü arttırın

Kabak çekirdeği çinko (çeyrek fincan kabak çekirdiğinde bir kişinin günlük çinko ihtiyacınının yüzde 17’sini içerir) açısından da çok zengindir. Çinko, cinsel gücü, doğurganlığı arttıran mineraldir.

Prostat sağlığınızı koruyun

Yirminci yüzyılın başlarında, prostat büyümesini tedavi etmek için kabak çekirdeği kullanılıyordu. Kabak çekirdiğinde prostatı küçültmeye yardımcı olan fitosteroller denilen koruyucu bileşikler bulunuyor. Erkeklerin haftada üç kez bir fincan kabak çekirdeği yemesi öneriliyor.

Bağırsak parazitlerinden kurtulun

Kabak çekirdeği, sizi hasta edebilecek bağırsak parazitlerinden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Kızılderililer, kabak çekirdeklerini uzun yıllar bu amaçla kullanmkıştır. Bugün bile, kabak çekirdeği Afrika’nın bazı bölgelerinde tenyaları tedavi etmek için kullanılıyor.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.