Banyo Suyundaki Kimyasallardan Kurtulmanın Yolları

0

Yapılan araştırmalar insanlar en çok banyo yaparken sudaki klora ve diğer kirleticilere maruz kalıyor. Ne yazık ki bundan en çocuklar etkileniyor. Çocuklar vücut ağırlıklarına göre daha büyük bir yüzeyi olduğu için kimyasalları daha hızlı emebilirler ve daha ciddi şekilde etkilenebilirler.

Bunlar banyo suyunda kimyasalları azaltmak için yapabileceğimiz en yaygın şeyler:

1. C vitamini
C vitamini bağışıklık sistemi için harikadır, ancak banyo suyunda kimyasalların azaltılmasında da rol oynayabilir. Belediye su kaynaklarının çoğunda, sudaki patojen sayısını azaltmak için Klor kullanır. Kimyasallar Ürünlere Alternatif Olan 5 Temizleyici Madde

Karbon blok filtreler (içme suyu için kullandığımız gibi) kloru giderir, ancak duş / banyo suyu için kullanımı zor olabilir. Diğer bir basit seçenek de, banyo suyunda kloru nötrleştirmek için C Vitamini kullanmaktır. C Vitamini ayrıca su arıtmasında sıkça kullanılan ve Klorden daha tehlikeli olabilen Kloramin’i (klorin ve amonyak) nötralize edecektir.

İki C vitamini formu, kloru daha etkili bir şekilde nötralize etmek için çalışacaktır:

C vitamini askorbik asit formu
C vitamini Sodyum Askorbat formu

Yukarıdaki C Vitamini formlarından herhangi birinin bir çay kaşığı, bir su banyosunu nötralize etmek için yeterli olmalıdır ve çalışabilmesi için banyoya girmeden önce tozu 2-5 dakika bekletmek en iyisidir.

2. Kil

Bentonite Kili gibi şifalı killer vücuttaki ağır metallere bağlanır ve bunların uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Bu aynı eylem dışarıdan da olabilir ve detoksing için banyolara kil eklenir. Kaplıca Suyunun Vucudunuza Etkileri

Bentonit, şişen bir kildir. Su ile karıştığında hızla gözenekli bir sünger gibi açılır. Buradan toksinler elektriksel çekim yoluyla süngerin içine çekilir.

Çocuklarınızın banyosuna betonit kili ekleyin.

Not: Bentonite ile çalışırken metal daha az etkili olduğu için kullanmayın. 2 yemek kaşığı Bentonite kili plastik bir kapakla suyla karıştırın ve iyice çalkalayın. Daha sonra klor uzaklaştırıldıktan sonra bunu banyoya dökün.

3. Tuzlar ve Mineraller
Araştırmalar, magnezyum ve sülfatın hem cilt yoluyla kolayca emildiğini, hem de Epsom tuz banyolarının şaşırtıcı sağlık yararlarının tadını çıkarmanın kolay ve ideal bir yolunu yaptığını göstermiştir. Magnezyum, vücutta 325’in üzerinde enzimin aktivitesinin düzenlenmesi, iltihabın azaltılması, kas ve sinir işlevine yardımcı olmak ve arter sertleşmesini önlemeye yardımcı olmak gibi birçok rol oynar. Sülfatlar besin maddelerinin emilimini artırmaya yardımcı olur, toksinleri temizler ve migren baş ağrılarını hafifletir. Epsom Tuzu İle Banyo Yapmanın Faydaları

Çocuk banyolarına düzenli olarak bir bardak epsom tuzu veya magnezyum gevreği ve birkaç çorba kaşığı Himalaya tuzu ekleyin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.