Basit Akupresür Teknikleri İle Ağrı Tedavisi

0

Akupresür (akubası), akupunktura benzeyen ve ağrıları tedavi etmeye yarayan çok eski bir tekniktir. İğne gerektirmez, vücuttaki bazı noktalara basınç uygulayarak kan akışı hızlandırılır ve sağlık sorunlarının giderilmesi sağlanır.

Akupresür, akupunkturdan daha eskilere dayanan bir Çin tıp tekniğidir. Baş ağrısı, şişkinlik, mide bulantısı ve boğaz ağrısı gibi sorunları hafifletmek için çok etkili ve kolay bir yoldur.

Genel ağrı
Genel ağrı kesici için, başparmağınız ve işaret parmağınız arasındaki yumuşak bölgeye diğer elinizin başparmağını sıkıca bastırın ve hafif daireler çizerek hareket ettirin.

Şişkinlik azaltma
Şişkinlik ile ilgili sorunlar için, baş parmağınızı kullanarak önkolunuzun üstünde tam orta noktaya hafif dairesel hareketlerle masaj yapın.

akupresur2

Mide bulantısı
Mideyi rahatlatmak için, üç parmağınızı bileğinizin iç kısmına yerleştirin. Diğer başparmağınızı işaret parmağınızın bulunduğu yere yerleştirin ve masaj yapın.

akupresur3

Boğaz ağrısı ve ateş
Soğuk algınlığı veya grip sorunu için, dirseğinizi bükün ve başparmağınızı kullanarak kolunuzun büküldüğü noktaya (etli kısımda dirsek ekleminin hemen üstüne) masaj yapın.

akupresur4

Alt sırt ağrısı ve sindirim
Dört parmağınızı ayak bileğinizin içine (ayak bileğinizin üstünde) bacağınızın içine doğru yerleştirin. İşaret parmağınızın yeldiği yere başparmağınızı yerleştirin ve masaj yapın.

akupresur5

Yorgunluk ve konsantrasyon kaybı
Ayak başparmağınızla ikinci parmak arasından biraz yukarıya başparmağınızı yerleştirin ve masaj yapın.

akupresur6


Paylaş.

About Author

Comments are closed.