Batan Kıymıktan Kurtulmanın Yolları

0

Kıymık genellikle çok küçük olsa da, oldukça fazla acı verebilir. Kıymık cildinize nüfuz ettiğinde, ondan mümkün olduğunca çabuk kurtulmak istersiniz. Ne yazık ki, küçük boyutu nedeniyle, bu genellikle oldukça zor olur. Bazen kendi başınıza çıkarabilirsiniz, ancak bir başkasının yardımına ihtiyaç duyduğunuz anlar da olabilir. Püf noktaları sayesinde, kıymıkları kolayca kendiniz kaldırabilirsiniz. Ele batan kıymığı çıkarmanın kolay yöntemi

Cımbız: Bu en kolay çözümlerden biri ve çoğumuz kıymığı çıkarmak için bir cımbız kullanırız. Ancak bunu yapmadan önce, enfeksiyonları önlemek için cildinizi daima sabun ve ılık suyla temizleyin. Ayrıca cımbızı bir miktar alkol ile temizlediğinizden emin olun. Kıymıkları, vücudunuza girdiği aynı yönü takip ederek cildinizden dikkatlice çıkarın. Eğer böyle yapmazsan, kıymığı iki parçaya bölersin.

Bant: Kıymık etrafındaki derinin tamamen kuru olduğundan ve küçük bir bant parçasını (koli bandı gibi) kullanabilirsiniz. Bandı cilde yapıştırın ve yavaşça bastırın, kıymıkları cildinize daha fazla itmediğinizden emin olun. Daha sonra, bantı dikkatlice cildinizden çıkarın, kıymayı çekerek çıkarın. Tutkal ile yapabileceğiniz şaşırtıcı işler

Tutkal: Tutkal kullanarak kıymığı çıkarabilirsiniz. Bunu yapmak için okul tutkalı kullanabilirsiniz (lütfen unutmayın: asla siyanoakrilat / süper yapıştırıcı kullanmayın). Yapıştırıcıyı nazikçe çıkarmadan önce yaklaşık otuz saniye kurumaya bırakın.

Karbonat tozu: Bir kabın içine birkaç çorba kaşığı karbonat tozu koyun ve birkaç damla su ekleyerek karıştırın. Yapışkan bir macun yapın. Macunu cildinize koyun, ancak kıymığı cildinize daha fazla itmediğinizden emin olun. Macunu bir bezle örtün ve birkaç saat sonra çıkarın. Kıymık hala orada ise bu işlemi tekrarlayın.


Share.

About Author

Comments are closed.