Bebeklerin Ayakları Neden Korkar?

0

Bebeğinizin ayakları tatlı gözükse de kokunun olması hoş değildir. Peki bebeklerin ayakları neden kokar? Uzmanlara göre çocukların ayakları genellikle bir yetişkinin ayaklarından bile daha fazla terler. Bebeklerde kokan ayakların nedenleri tipik olarak önlenebilir birkaç önlemle kolayca tedavi edilebilir. Doğal bebek bakımı alternatifleri

Bakteriler
Bebeğinizin ayaklarındaki bakteriler, ayakların aşırı kokan bir rahatsızlık bromhidrozise neden olur. Bu bakteri terli ayaklarda gelişir ve bebeğinizin ölü cilt hücrelerini ve cilt yağlarından beslenir. Bu bakteriler yiyeceklerini işlerken, çürük yumurtalardakilere benzer kükürt bileşikleri üretirler, bebeğinizin ayaklarından gelen koku budur.

Nemli, Kirli Ayaklar
Bebeğinizin ayakları terlerken, bu bakterilerin gelişmesi için mükemmel bir ortam oluştururlar. Bebeğinizin ayaklarını günlük olarak düzgün şekilde temizlemezseniz, koku devam edecektir. Her gün bir çocuğu baştan ayağa yıkamak genellikle tavsiye edilmese de, bebeğinizin ayaklarını günlük ılık, ıslak bir bezle silmelisiniz. Banyodan sonra bebeğinizin ayaklarının tamamen kurumasını sağlayır. Bebeğin ayaklarında koku sorunu varsa kesinlikle losyon kullanmayın. Çünkü bu ayak parmaklarına nemi hapsedecek ve bakterilere ihtiyaç duyduğu gıdaları verecektir. Bebek pudrası evde nasıl yapılır?

Çorap
Çoraplar sevimli olsalar da, bebeğinizin kokan ayaklarına katkıda bulunacaklar. Piyasadaki bebek çoraplarının çoğu yumuşak, esnek ve düşük fiyata mal edilir. Pamuk veya yün gibi yüzde 100 doğal liften yapılmış çoraplar almanız gerekir. bebeğinizin ayakkabılarını çıkardığınızda çoraplarını da çıkarın.

Plastik ayakkabılar
Küçük ayakkabılar çok güzeldir ve sıklıkla bebeğinizin kıyafetini tamamlayabilir. Ancak, bebeğinizin ayaklarında koku sorunu varsa ayakkabıların yapıldığı kumaşı kontrol edin. Uzmanlar, kanvas veya deri ayakkabıların kullanılmasını tavsiye ediyor. Bebek bezi döküntüleri için doğal çözümler


Paylaş.

About Author

Comments are closed.