Bembeyaz Dişler İçin Bugüne Kadar Bildiklerinizi Unutun

0

Hindistan cevizi yağının sağlık açısından faydalarını artık birçok kişi biliyor. Ancak en büyük faydalarından biri ağız ve diş sağlığı üzerinedir. Hindistan cevizi yağı kullanarak, diş, diş eti ve ağız sağlığınızı koruyabilir, dişlerinizi de bembeyaz yapabilirsiniz.

Diş beyazlatma, günümüzde yaygınlaştı; diş beyazlatma endüstrisi son on yılda hızla büyüyor. Şu anda yılda 11 milyar dolardan fazla işlem hacmi bulunuyor.

İlgili Yazılar

Halen evinizde kullandığınız diş macunlarının içinde yüzde 35 hidrojen peroksit (oksijenli su) bulunmaktadır. Yapılan araştırmalara göre, peroksit diş etlerinin zayıflamasına ve dişlerin ortaya çıkmasına neden olur. Ayrıca hidrojen peroksit, dolguların da bozulmasına neden olur. Gümüş bulunan dolgularda civa salınımına neden olan diş macunları, zehirli toksinlerin kan dolaşımına girmesine neden olabiliyor.

Bembeyaz dişlere sahip olmanız için yapmanız gerken çok basit ve kolay bir işlem. Sarı dişleri beyazlatmak için bir tatlı kaşığı hindistan cevizi yağını ağzınızın içinde gargara yapın.

Hindistan Cevizi Yağı ile Nasıl Gargara Yapacaksınız?
Yaklaşık bir çorba kaşığı ham, soğuk preslenmiş, organik hindistan cevizi yağına ihtiyacınız olacak. Yağı ağzınıza koyun. Ağzınızda yavaşca sıvılaşmaya başlayacaktır. 15-20 dakika ağzınızın içinde su yağı döndürün. Sertleşip lavabonuzu tıkayabileceği için bir kabın içine yağı tükürün. Ağzınızı ılık suyla durulayın ve dişlerinizi her zamanki gibi fırçalayın. Bunu haftada birkaç kez veya her gün yapabilirsiniz.

Bu yapacağınız işlem ile ağız boşluğunu dezenfekte edebilirsiniz. Çürükleri ve hastalıkları önlemek için gereken diş sıvılarının düzgün akışına katkıda bulunur, antiseptik bir ağartma ortamı sağlayarak kelimenin tam anlamıyla bakterileri ve toksinleri ağızdan emer.

Unutmayın ağzınızda binlerce bakteri vardır. Bazıları dost bakteriler değildir. Ağızda bulunan bu bakteriler, yüzeye yapışarak ince bir tabaka oluşturur. Buna plak deniliyor. Bazı plak normalken, çok fazla olduğu zaman, iltihaplı dişetlerine, ağız kokusuna ve birçok diş sorununa neden olur.

Hindistan cevizi yağı, dişlerinizi içinde bulunan laurik asit ile beyazlatır. Bu orta zincirli yağ asidi, sarı dişlere denen olan bakteri ve plaktan kurtulmanıza yardımcı olur ve hem anti-inflamatuar hem de antimikrobiyal özellikler taşır. Uzmanlar, 16-18 yaşları arasındaki 60 gönüllü üzerinde çalışma yaptılar. 30 gün boyunca ağız hijyeninin bir parçası olarak Hindistan Cevizi Yağı ile gargara yaptılar. 7. günün ardından plak ve diş eti hastalığı seviyelerinde önemli ölçüde azalma meydana geldi.

Hindistan Cevizi Yağı,     Sağlık


Paylaş.

About Author

Comments are closed.