Bezelye Sütünü Denemeniz İçin 5 Önemli Neden

0

Vejeteryan olmanız nedeniyle ya da laktoz intoleransı ya da sadece doymuş yağ ve kolesterol alımını azaltmaya çalıştığınız için normal sütlerden uzak duruyorsanız, sizin için iyi bir bitkisel alternatif var: Bezelye sütü…

Normal sütlere alternatif olarak değerlendirebileceğiniz bezelye sütünü bezelye sevmeseniz bile sevebilirsiniz. Bezelye sütü, bir bardak inek sütü ile eşdeğerde protein içerir. Yüksek protein içeriği ve pürüzsüz tadı, inek sütü için kaliteli bir alternatif arayanlar için idealdir.

İşte bezelye sütünü denemeniz için 5 neden

  1. Bitkisel protein

1 bardak (240 ml) bezelye sütü, 8 gram protein yani 1 bardak (240 ml) inek sütü ile aynı oranda protein içerir. Diğer alternatif sütlerden daha fazla protein barındırır. Örneğin, bir bardak badem sütü sadece 1 gram protein sağlar.

Bezelye sütü gibi protein açısından zengin gıdaları düzenli olarak tüketmek iştahınızı düzenlemenize yardımcı olabilir ve kilo vermeyi destekleyebilir.

Bezelye proteini ayrıca, kas güçlendirmeyi teşvik edebilen ve kan şekerini düzenleyen bir grup özel amino asit açısından da zengindir.

  1. Vitamin ve minarel

Bezelye sütü, proteine ​​ek olarak, potasyum, demir, kalsiyum, A vitamini ve D vitamini gibi besin maddeleri açısından zengindir. Bu nedenlerle, özellikle vejeteryansanız, bu sizin için ideal bir süt seçeneğidir.

  1. Laktoz intoleransı

Laktoz alerjisi olanlar şişkinlik, gaz ve ishal gibi belirtileri ortadan kaldırmak için, bezelye sütünü rahatlıkla tüketebilir. Bezelye sütü ayrıca, vegan beslenen kişiler içinde iyi bir seçenektir.

  1. Kalori

Bezelye sütü, inek sütünden daha az kalori içerir. 1 bardak (240 ml) şekersiz bezelye sütü 70 kalori sağlarken 1 bardak (240 ml) yağsız inek sütü 87 kalori içerir.

  1. Karbonhidrat ve şeker

Bezelye sütünün kalorisinin düşük olmasının yanı sıra, düşük karbonhidratlı diyetler için mükemmel bir seçimdir. Bezelye sütü şeker ve karbonhidrat içermez.

Buna karşılık, 1 bardak (240 ml) inek sütü, 12.3 gram karbonhidrat ve aynı miktarda şeker içerir. Hem şeker hem de karbonhidrat, inek sütünde bulunan doğal bir şeker olan laktozdan gelir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.