Bıldırcın Yumurtasının Faydalarını Biliyor musunuz?

0

Bıldırcın yumurtalarının tavuk yumurtalarına göre daha besleyici olduğunu biliyor musunuz? İşte bıldırcın yumurtalarının hiç bilmediğiniz sağlık faydaları.

Bıldırcın yumurtaları yabani bıldırcın kuşundan elde edilir. Bıldırcın yumurtaları tavuk yumurtalarına göre daha küçük ve hafiftir, yumurta kabuklarının üzerinde benekler vardır.

  1. Besleyici özellikler açısından zengindir

Bıldırcın yumurtaları, tavuk yumurtalarına göre daha besleyici ve sağlıklıdır. Bıldırcın yumurtaları, yüksek protein içerir. B vitaminleri açısından özellikle zengindir. Yumurtanın tazeliğini nasıl anlarsınız?

  1. öksürüğü önler ve astımı hafifletir

Bıldırcın yumurtaları öksürük ve astımı tedavi etmekte etkilidir. Pek çok eski uygarlık, bıldırcın yumurta sarısını sedef hastalığı ve egzama tedavisinde kullanmıştır.

  1. Yüksek potasyuma sahiptir

Vücudunuzdaki potasyum oranı düşükse, kalp hastalığı, yüksek tansiyon, inme, kanser ve sindirim bozuklukları gibi durumların ortaya çıkma riski yüksektir. Potasyum düzeyini yükseltmek için bıldırcın yumurtaları idealdir. Kahverengi mi beyaz yumurta mı daha besleyici?

  1. Kan oluşumunu teşvik eder

Bıldırcın yumurtaları demir açısından zengindir. Demir, bağışıklığı artırmakla kalmayıp organların, dokuların ve vücudun diğer bölümlerinin oksijenlenmesine yardımcı olan önemli bir mineraldir. Bıldırcın yumurtaları potasyum içerir, bu da kan için faydalıdır.

  1. Bağışıklığı artırır

Bıldırcın yumurtaları vücudun bağışıklık sistemini geliştirir. Ayrıca belleği güçlendirir ve beyin aktivitesini artırabilir. Yüksek demir içeriği ile, bıldırcın yumurtaları vücudunuzdaki hemoglobin seviyelerinin yükselmesine yardımcı olur. Bıldırcın yumurtaları vücudunuzu toksik bileşiklerden ve vücutta biriken metallerden temizler. Çatlamış yumurta nasıl saklanır?

  1. Mesane taşlarını önler

Bıldırcın yumurtaları böbrek, karaciğer ve safra kesesi sağlığınızı iyileştirmek için iyidir. Bıldırcın yumurtaları mesane taşlarının gelişimini engeller ve onları parçalamaya yardımcı olur. Yumurtalar, mesane taşlarının parçalanmasına yardımcı olan lesitin bakımından zengindir.

  1. Libidoyu artırır

Bıldırcın yumurtaları besin maddeleriyle doludur. Fosfor, proteinler ve vitaminler bazı temel unsurlardır. Bu hayati besinler libidoyu artırır. Yumurtanın kabuğu nasıl kolay soyulur?

  1. Saç kalitesini artırır

Bıldırcın yumurtaları saçlarınız için iyidir. Bıldırcın yumurtası içeren besinler, saçınızı daha da düzleştirir ve güçlendirir. Uzun, parlak ve güçlü saç istiyorsanız, bıldırcın yumurtalarını beslenmenize dahil etmeyi düşünün.

  1. İltihap önleyicidir

Bıldırcın yumurtaları, eklem ağrıları, kronik öksürük ve bronşit sorunu olan herkes için ideal bir gıda maddesi haline getiren güçlü anti-inflamatuar ajanlardır. Bıldırcın yumurtalarının anti-alerjik eğilimi de anti-inflamatuar özelliklerini artırır. Yumurtanın kıvamını tutturmanın püf noktaları

  1. Tavuk yumurtalarına alerjik kişiler için iyidir

Tavuk yumurtalarına alerjisi olan kişiler için, bıldırcın yumurtaları mükemmel bir yedek olabilir. Tavuk yumurtaları, kusma, karın ağrısı ve mide bulantısı gibi reaksiyonlara neden olabilir. Bıldırcın yumurtaları, alerjilere neden olmaz ve tavuk yumurtalarına kıyasla daha az alerjiktir. Aslında, bıldırcın yumurtaları da anti-alerjik özellikler sergiler. Bunun nedeni, içinde bulunan ovomukoid adı verilen özel bir proteindir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.