Boğaz Ağrıları İçin Pastil Yapın

0

Kendinizi iyi hissetmediğiniz zaman çayın içine bal ve limon sıkarak içerseniz. Bu karışım boğazını rahatlatır, tıkanıklığınızı açar. Soğuk, grip, boğaz ağrısı ve alerji semptomlarını gidermek için her zaman bu karışımı içemeyebilirsin. Ancak pastil olarak hazırlarsanız her zaman kullanabilirsiniz.

Gerekli olan malzemeler

Siyah çay veya istediğiniz herhangi bir çay (yaprak halinde olmalı)
Limon
1/2 fincan bal
1 fincan sıcak su

İlgili Yazılar

Yapılışı:
Çayı bir fincan sıcak suda pişirin. 3-5 dakika demlenmesini sağlayın. Çayın soyulması için bir kenara koyun. Eğer yapraklı bir çay kullandıysanız yapraklarını içinde çıkarın.
Çay soğuduktan sonra içine yarım limonunun suyunu sıkın. Ardından balı içine koyun.
Tekrar ocağınızı yakın ve bu karışımı hızlı bir şekilde kaynatmaya başlayın. Karışımınız ağdalanıncaya kadar kaynatın. Pastillerin olup olmadığını anlamak için bir tatlı kaşığı karışımı soğuk suyun içine bırakın. Eğer formu bozulmadan kalıyorsa olmuş demektir.

Eğer karışım çok katılaştıysa içine biraz daha su ilave edebilirsiniz. Karışım hazır olunca yağlı kağıdın üzerine tatlı kaşığı ile kaşık kaşık dökün. Soğuduğunda pastilleriniz hazır olacaktır.

Saklama için her sertleştirilmiş boğaz pastillerini iki parşömen kağıdının arasına yerleştirin. Pastilleriniz biraz yumuşak olduysa endişe etmeyin. Buzdolabına koyun. Sertleşecektir.

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.