Boğaz Ağrısına İyi Gelen Bitki Çayları

0

Boğaz ağrıları en çok yaşadığımız sağlık sorunlarında biridir. Boğaz ağrıları yemek yerken zorlanma, sıvı alırken bile yutkunma da zorlanma olur. Boğazın tahriş olması, intihaplanması, mevsim geçişlerinden dolayı soğuk alma, aşırı soğuk veya sıcak sıvı içeceklerden dolayı boğaz ağrıları oluşur. Bu ağrılarla mücadele etmek için kolayca hazırlayabileceğiniz bitki çaylarını tüketerek sağlığınıza hemen dönebilirsiniz. Sizin için en kolay ve sağlığınızı geri kazanabileceğiniz bitki çayları tariflerini araştırdık.

PAPATYA ÇAYI,
Papatya birçok hastalığa iyi gelir, sinirleri yatıştırır, uykuyu düzene sokar en önemlisi de boğazda ki iltihaplanmayı ve boğaz da oluşan yaraları mükemmel şekilde tedavi eder. Papatya çayının çay gibi demleyerek için ayrıca gargara olarak da alabilirsiniz

ADA ÇAYI
Soğuk algınlığı denilince hemen akla gelen ön önemli çaylardan biri hata en önemlisi ada çayıdır. Ada çayı hazırlamak için bir bardak kaynar suyun içine bir yemek kaşığı ada çayını ekleyin 5 dakika kadar bekleyin demini aldıktan sonra için eğer tadı açı geliyorsa bu çayı bir tatlı kaşığı bal ile tatlandırın, bal sevmeyenler için birkaç damla limon da oldukça güzel tat vermektedir. Limon c vitamini görevini ada çay ile birlikte verecektir. Öksürük, burun akıntısı nefes darlığına da iyi gelir.

TUZLU SU GARGARA
Günde 3-5 defa tuzlu gargara yapın. Tuzlu su boğazınızı da ki intihap ve yaraları alır. Bir su bardağın içine bir çay kaşığı tuz ekleyin iyice karıştırdıktan sonra gargara yapın.

NANE LİMON ÇAYI
Nane ve limon ikilisi her zaman yardımımıza koşan doğal bir çay olmuştur. Boğaz, üşütme, nefes darlığına birçok hastalığı iyi gelmektedir. Bir su bardağın içine bir tutam nane, yarım limon kabuğu ile cezvede 10 dakika kaynatın sonra süzgeçten geçirip için günde 3 defa tüketin etkisini hemen göreceksiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.