Boynun Arkasına Buz Küpü Yerleştirildiğinde Ne Olur?

0

Buz küplerinin güzellik için, orkideler için ya da çamaşırların kırışıklarını açmak gibi pratik kullanımlarını duymuşsunuzdur. Peki ya sağlığınız için de buz küplerini kullanabileceğinizi söylesek! Akupunktur ve buz tedavisi yüzyıllardır çeşitli rahatsızlıklardan kurtulmaya yardımcı olması için kullanılmaktadır.

Sağlıklı kalmanın alternatif yolları vardır. Bunlardan biri de, garip gelse de buz terapisidir. Buz küpünü boynunuzun arkasına yerleştirerek farklı sağlık faydalarından yararlanabilirsiniz.

Boynunuzun arka bölümüne buz küpünü yerleştirin ve 15-20 dakika bekletin, ancak daha fazla bekletmeyin. Profesyonel akupunktur uzmanları günde iki kez bu işlemi yapmayı önerir.

Buz küpünü bir eşarp veya başka malzemeye sararak da kullanabilirsiniz. İlk birkaç saniye kuvvetli soğuk hissettiğinizde endişelenmeyin, sonra ısıyı hissetmeye başlarsınız.

Geleneksel Çin tıbbı, Feng Fu noktası ve buz terapisinin tüm vücudu canlandırabileceğini söylüyor. Bu noktayı bir buz küpüyle uyarmak, daha fazla enerji almanıza ve sonuç olarak daha sağlıklı olmanıza yardımcı olabilir.

Ağrıyı azaltabilir
Feng Fu noktası, baş ağrıları, düşük enerji ve baş dönmesi ile ilişkilidir. Buzun doğru basınç noktalarına yerleştirilmesi enerjiyi uyarabilir. Bununla birlikte, buz, baş ağrılarına karşı en iyi çözümdür.

Krampları geçirebilir
Feng Fu noktasını uyarmak için basınç veya buz kullandığınızda, kramplar ve ruh hali olumlu yönde etkileyebilir. Bu nokta aynı zamanda, vücudun adet döngüsü ile doğrudan bir ilişkiye sahiptir ve süreci normalleştirebilir.

Uyku kalitesini artırabilir
Feng Fu noktası, kişinin uyku kalitesini iyileştirmeye yardımcı olur. Buz küpü terapisi, daha kaliteli bir uyku almanıza yardımcı olabilir.

Stresi azaltabilir
Feng Fu noktası, psiko-duygusal bozuklukları, depresyonu ve stresi yönetir. Eğer Feng Fu noktasını uyarırsanız, psikolojik hastalıkları tedavi etmese de, vücudu ve zihni rahatlatarak, stresi azaltabilir.

Sindirimine yardımcı olabilir
Bu bölge vücudumuzda yutma ve tükürük gibi önemli süreçleri yönetir. Yiyecekleri daha iyi sindirmemize yardımcı olabilir. Ayrıca karın ağrısı, iltihap ve krampları azaltabilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.