Boyun Ağrısını Geçirmek İçin Doğal Çözümler

0

Gerginlik, uzun süre bilgisayar başında oturma ya da bir kas çekilmesi boyun ağrısına neden olabilir. Bunlar gibi boyun ağrısına neden olabilecek pek çok neden vardır. Ancak burada önemli olan, hissettiğiniz acıdan nasıl kurtulacağınızdır.

Boynunuzdaki ağrıyı hafifletmek için birkaç doğal çözüme başvurabilirsiniz. İşte etkili olabilecek o doğal çözümlerden bazıları…

Boyun egzersizi yapın
Boyun egzersizleri yapmak her zaman iyi bir fikirdir. Başınızı bir daire çizerek hareket ettirebilir ya da başınızı sola doğru eğerek sol elinizle hafifçe bastırabilir, aynı şekilde başınızı sağ eğerek sağ elinizle hafifçe bastırabilirsiniz. Uzun süre oturarak çalışmak zorundaysanız, kambur oturmamaya da özen gösterin.

Buz uygulayın
Boynunuzdaki ağrıyı hafifletmenin en kolay yollarından biri, üzerine buz uygulamaktır. Buzdan gelen soğuk hava, enflamasyonu azaltmaya yardımcı olabilir ve aynı zamanda hissettiğiniz acıyı da uyuşturabilir. Cildinizde buz yanığına neden olabileceğinden, buzu doğrudan cildinize uygulamayın.

Uçucu yağları kullanın
Boyun ağrınızı hafifletmeye yardımcı olabilecek başka bir ev ilacı da, uçucu yağlar kullanmaktır. Cildinizin ağrıyan bölgesine masaj yapmak için bazı esansiyel yağlar hazırlayabilirsiniz.

Birkaç damla nane yağı, fesleğen yağı, lavanta yağı ve selvi yağını bir çay kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Tahriş etmeyi tetikleyeceğinden, uçucu yağları doğrudan cildinize uygulamamanız gerektiğini unutmayın. Bu yağlar iltihabı azaltır, stresle savaşır ve baş ağrılarını hafifletirler. Daha iyi hissetmek için boyun kaslarınıza masaj yapmak için bu karışımı kullanın.

Epsom tuz ile banyo
Kaslarınızdaki gerginliklerin hafifletilmesine yardımcı olmak için Epsom tuzu ile banyo yapmayı denemelisiniz. Epsom tuzu, bir doğal kas gevşetici olan magnezyum sülfat içerir. Küvetteki suya bir miktar Epsom tuzu ekleyebilir ve en az 15 dakika bu suyun içinde kalabilirsiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.