Bu ‘Masum’ Alışkanlık, Parkinson İşareti Olabilir

0

Biz çocukken uykumuzdaki bütün yaşananları anlattığımız söylenirdi. Sabah gülünür ve geçilirdi. Çünkü çocuklar genellikle uykularında konuşuyor. Yetişkinler uykularında çok daha az konuşurlar. Uykularında konuşurlarsa, ciddi şeylerin işareti olabilir: Parkinson hastalığı veya demansın erken bir belirtisi.

Uyku hakkında çok fazla araştırma yok. Bir bozukluk olarak kabul edildiğinde araştırma yapılabilir. Uykuda konuşma da çoğu zaman nedeni bilinmemektedir. Bazı durumlarda, uykuda konuşma bazı hastalıkların veya zihinsel sorunların bir işareti olabilir. Bunlar Parkinson Hastalığının Erken Belirtileri

Yeni bir şey ise
Hiç uykunuzda konuşmazken 50’lili yaşlarında aniden konuşmaya mı başladınız? Bu bir şeyin doğru olmadığı anlamına gelebilir. Yüksek sesle hayal etmeye başladığınızda, beyninizde bir şeylerin yanlış gittiği anlamına gelebilir. Yapılan araştırmalar bunun bir demans veya Parkinson hastalığının belirtisi olabileceğini söylüyor. Bu olduğunda, hastalığınız olup olmadığını öğrenmek için mümkün olan en kısa sürede doktora danışmakta fayda var.

Endişeye gerek yok
Her uykuda konuşma parkinson ve demans anlamına gelmez. Detroit Tıp Merkezi’nden James Rowley’e göre, uykunuzda konuşmak stres, korku ve depresyondan da kaynaklanabilir. Rowley, uykunda konuşurken endişeli rüyalar, tekrarlayan kabuslar veya uyku apnesi ile birleştirildiğinde, bir doktora gitmenin akıllıca olduğunu belirtiyor. Altta yatan bir zihinsel problemin neden olduğu bir uyku bozukluğunuz olduğunu gösterebilir. Bununla birlikte, birçok durumda, uykunuzda konuşmak tamamen masumdur ve herhangi bir hastalık ya da zihinsel sorunla ilgili değildir. Uyku Tentürü nedir? Nasıl Hazırlanır?


Share.

About Author

Comments are closed.