Bu Özellikleri Taşıyorsanız Zencefil Tüketmeyin

0

Zencefil, soğuk algınlığından, metabolizmayı hızlandırdığı için zayıflama diyetlerine kadar pek çok kullanım alanına sahip. Sağlığa yaraları kadar zararları da olabileceğini hiç düşündünüz mü?

Eğer siz de zencefilin zarar verdiği kişilerden biriyseniz acilen zencefilin tüketiminizi durdurmanız gerekiyor. Peki kimler zencefil tüketmemeli?

Çok zayıfsanız

Zencefilin metabolizma hızını arttırdığı ve sindirimi düzenlediği yapılan araştırmalarda ortaya konulmuştur. Ayrıca zencefil tüketiminin ardından hiç hareket etmeseniz bile yağlarınızı yakıyor. Ancak ideal kilosunun altında biriyseniz isteyeceğiniz son şey metabolizma hızınızı arttırmak olur. Taze zencefil nasıl kullanılır, nasıl saklanır?

Pıhtılaşma bozukluğunuz varsa

Zencefil, kan akışını hızlandırıyor, tansiyonu dengeliyor ve kas ağrılarını geçiriyor. Ancak pıhtılaşma bozukluğu olanlar için bu çok tehlikeli. Zencefil, pıhtılaşma bozukluğuna sahip kişilerin kullandığı ilaçlarla mücadele ediyor ve ilaçların işe yaramasını engelliyor.

Hamileyseniz

Zencefil tüketimi, hamileleri olumsuz etkiliyor. Hala araştırmalar devam etse de şu ana dek yapılan araştırmaların hemen hepsinde bu kanıtlandı. Doktorlar da hamilelerin zencefil tüketmemesini öneriyor. Evde zencefil üretimi

Zencefilde yer alan bazı maddeler hücrelere zarar veriyor ve fetüsün düzgünce gelişememesini neden oluyor.

Birden fazla ilaç kullanıyorsanız

Zencefil kan akışını hızlandırıyor ve yüksek tansiyonu düşürüyor. Kulağa her ne kadar sağlıklı gelse de eğer ilaç kullanıyorsanız zencefilin olumlu olarak görünen bu etkileri sizi olumsuz etkileyebiliyor. Eğer aynı anda birden fazla ilaç kullanıyorsanız, zencefil tüketimi hakkında doktorunuza danışın. Zencefil 5 konuda mucize yaratıyor

 


Share.

About Author

Comments are closed.