Bunlar Yaşa Bağlı Kataraktın İlk Belirtileri

0

Yaşa bağlı katarakt, temelde herkesin, 85 yaş civarındayken muzdarip olduğu bir durumdur. Bunun nedeni, gözlerdeki proteinin topaklanması sonucu aydamlığı bozulan lens isli, buzlu veya lekeli cam gibi olur ve görme ile ilgili şikayetler başlar. Diyabet gibi yaşa bağlı sık görülen bir durum bu süreci hızlandırabilir.

Birçok insanın bilmediği şey, yaşa bağlı kataraktla gelen bulanıklığın zaten çok erken kendini gösterebiliyor olması: 55 yaşlarında. 55-65 yaş arasındaki kişilerin yaklaşık yüzde üçünün yaşa bağlı kataraktı var. Katarakt İçin Doğal Çözümler

Semptomlar
Yaşa bağlı katarakt geliştiğini gösteren birçok belirti var. Aşağıdaki değişikliklere dikkat edin:

Görüşünüzün hem yakın hem de uzakta bulanık olması.
Renkler daha az parlak ve bazen biraz sarı veya kahverengi görmek.
Görmek için yalnızca bir göz kullanırken bazen görüşü iki katına çıkarırsınız.
Görüş gece daha kötüdür. Sokak lambalarının, farların ve diğer ışık kaynaklarının çevresinde bir halka var gibi görünür.
Birden eskiden kullandığınız gözlüklerden çok farklı bir gözlüğe ihtiyaç duyarsınız. Gözünüzün Rengi, Sağlığınız Hakkında Neler Söylüyor?

Operasyon
Katarakt ilerleyici bir hastalıktır ve bu nedenle doğal olarak asla iyileşemez. Ne olursa olsun görüşünüz daha da kötüye gidecek, ancak bunun ne kadar çabuk gerçekleşeceği kişiye göre farklılık gösteriyor. Sadece hasar görmüş lensi şeffaf bir yapay lensle değiştiren bir işlem yapılarak tedavi edilebilir. Bu korkutucu geliyor, ancak sık ve lokal anestezikler altında gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlemle görüşünüz tamamen düzelebilir. Ancak bazen okuma gözlükleri hala gerekli olabilir.  Gözün Kanlanmasını Hızlı Tedavi Etmek İçin 9 Yöntem


Paylaş.

About Author

Comments are closed.