Burnunuzdaki Kılcal Damarlardan Kurtulabilirsiniz

0

Genellikle damarlarınız cildinizin yüzeyinden görünmemelidir. Bazı durumlarda, damarlar genişler ve belirginleşir, çoğu zaman dış görünüşe ve özgüvenine zarar verir. Burnunuzda gözle görülür damarlar varsa, bunlar muhtemelen örümcek damarlarıdır, çünkü burun üzerinde daha büyük varisli damarlar oluşmaz. Örümcek damarları artan basıncın sonucudur. Neyse ki, burnunuzdaki bu görünür damarlardan kurtulmak için yapabileceğiniz birçok şey var.

Burnunuza her gün masaj yapın
Masaj dolaşımı sağlar kanın kılcal damarlarınızdan daha serbest şekilde akmasına yardımcı olur. Örümcek damarları kan damarları dolaştığı zaman meydana geldiğinden, masaj durumu iyileştirmeye yardımcı olabilir. Burnunuza her gün yaklaşık 2 dakika günlük olarak masaj yapmak için sıkı bir baskı uygulayın. Varisleri Yok Edecek Etkili Ev İlacı Tarifi

Günlük egzersiz
Tutarlı egzersiz, kan dolaşımını artırarak damarlarınızda toplanmasını önler. Kardiyovasküler egzersizi günlük rutininize dahil edin; burun damarlarınızda bir iyileşme olduğunu fark edeceksiniz.

Her gün burnunuza K Vitamini kremini sürün
Çoğu kozmetik ve ilaç deposunda bulunan Vitamin K kremi cilt sağlığına yardım eder ve kılcal damarları güçlendirir. Kan damarlarınız daha güçlü olacağından, örümcek damarların oluşması daha düşük olacaktır. K Vitamini Neden Bu Kadar Önemli?

Burnunuzu güneşin zararlı ışınlarından koruyun
Cildinizi güneşten korumazsanız, örümcek damarlarına karşı daha duyarlı olacaktır. Günlük geniş spektrum kapsamı sağlayan yüksek bir SPF güneş kremi kullanın. Uzun süre dışarıda kalacaksanız, ek koruma için geniş çerçeveli bir şapka takın.

Lazer tedavisi düşünün
Lazerler genellikle örümcek damarlarının görünümünü iyileştirmek için kullanılır. Lazer hasarlı damarları etkin bir şekilde kıracak ve küçülmelerine ve sonunda kaybolmalarına yardımcı olacaktır. Çoğu zaman, tekrarlanan lazer seansları, burun üzerindeki örümcek damarlarından tamamen kurtulmak için gereklidir. Dermatolog veya lazer uzmanınız durumunuzu değerlendirebilecek ve ihtiyacınız olan seans sayısı hakkında size tavsiyede bulunacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.