Burun Tıkanıklığını Gidermenin 3 Basit Yolu

0

Burun tıkanıklığı en sinir bozucu sağlık sorunlarından biridir. Bunun nedeni mukus fazlalığından değil, sinüslerde ve burun kanallarındaki iltihaplı ve tahriş olmuş dokudan kaynaklanmaktadır. Ne zaman soğuk algınlığı veya grip olsanız burun tıkanıklığı yaşanır. Çünkü vücut soğuk algınlığı ve griple mücadele ederken dokular ve içlerinde kan damarları aşırı sıvı şişer.

Tıkalı burundan kurtulmanın basit yöntemleri var. İşte bu yöntemler…

1. Sıcak Bir Duş Alın
Gerçekten de tıkanıklığı hafifletmenin en iyi yollarından biridir. Duştaki buhar tahrişi ve iltihaplanmayı (geçici olarak) rahatlatmak için garanti bir yöntemdir. Eğer tıkanmış burnun aşırı mukus ile dolması halinde buhar sekresyonları inceltip boşaltmalarına yardımcı olacaktır. Burun akıntısından nasıl kurtulursunuz?

2. Kendi Damlanızı Yapın
Tuzlu damlalar (sadece suya tuz ekleyerek) tıkalı bir burun için denenmiş ve gerçek bir çaredir. En kötü tıkanıklığın sinüsleri ve burun kanallarını saran ve böylece dokuyu şişiren dokudaki aşırı sıvıları nasıl rahatsız ettiğini ve zorlandığını hatırlayın. Bir tuzlu su çözeltisi güçlü bir çözümdür. Çok basit bir şekilde söylemek gerekirse, dokudaki hücrelerin dışında daha yüksek bir tuz konsantrasyonu olduğunda, su dengeyi sağlamak için dışarıya çıkacaktır. Doku dışına sıvı çektiğinizde şişme azalır ve nefesiniz açılır. Buna ek olarak , sıvı sıkışmış mukoza gevşetebilirtahriş edici maddeleri ve mikropları vücudunuzdan atmaya yardımcı olur. 5 yaşın altındaki çocuklarda hipertonik bir solüsyon kullanmayın. Öksürük ve burun tıkanıklığı için bitkisel yüz buharı yapın

3. Baharatlı bir dekonjestan yapın
Son olarak, iyi bir ev yapımı baharatlı dekonjestan yapabilirsiniz. Bu tarifte acı biber, elma sirkesi, limon suyu, bal ve zencefil ana maddelerdir. Bazı insanlar tadı seviyor bazıları da hoşlanmıyor. Ama size kesin bir rahatlama vereceği gerçektir. Baharatlı dekonjestan (Burun tıkanıklığı ilacı) tarifini tıklayarak okuyabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.