Çabuk Acıkmanızı Önleyecek 6 Önemli Yiyecek

0

Belirteceğimiz bu besinler çabuk acıkmanızı önleyecektir. Uzun süre tokluk hissi vererek, diyet yapmaya çalıştığınızda ya da kilo vermeye çalıştığınızda işinize yarayacaktır. Bu besinler uzun süre tokluk hissi verecek ve zayıflama konusunda size en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

1-Yumurta: Yumurta önemli bir protein kaynağı olduğundan uzun süre sizi tok tutabilir. Sabah kahvaltılarında yiyebileceğiniz bir haşlanmış yumurta gün içinde açlık durumuna karşı sizi güçlü kılacaktır. Haşlanmış yumurta sevmeyenler ise sebzeli omlet de yapabilir.

2-Yeşil çay: Oldukça faydalı yeşil çay ana öğünlerden sonra tüketildiğinde karbonhidratın kana karışmasını yavaşlatacaktır. Günde en az 2-3 fincan tüketeceğiniz yeşil çay ile tok kalma sürenizi kesinlikle iyi bir şekilde uzatabilirsiniz.

3-Az yağlı peynir, yoğurt ve süt:  Tam yağlı olan süt, yoğurt ve peynir tüketmek yerine az yağlı yarım yağlı olarak belirtilen yoğurt, süt ve peyniri tüketmeniz daha faydalı olacaktır. Protein açısından zengin olduklarından iştahı bastıracak ve uzun süre tokluk hissi konusunda size yardımcı olacaklardır.

4-Çorba: Çorbalar su içerdiklerinden midede oluşturdukları basınçtan ötürü kısa sürede doymanızı sağlayan besinlerdir. Yemeğe sebze türü çorbalarla başlamanız ana yemeklerden fazla yememenizi sağlayacaktır. Bu sayede gün içinde tok kalacak ve hemen acıkmamış olacaksınız.

5-Yulaf: Besleyici olan ve düşük kalorisiyle de dikkat çeken yulaf, yoğurt ya da sütle karıştırılıp yenile bilmektedir. Sabah kahvaltısına ya da ara öğünlere süt ilavesiyle hazırlanacak yulaf ezmesi uzun süre tokluk hissi sağlayacaktır.

6-Salata: Yemeklerde salata tüketmek, bol lifleri olması nedeniyle şeker içeriği de bulunmaması nedeniyle sizi tok tutacaktır. Salata içine taze kırmızı biber ve dereotu da doğradığınız da tokluk derecesini en iyi şekilde artırabilirsiniz.

Belirttiğimiz bu 6 size özel yiyecek sayesinde kesinlikle tokluk derecenizi bir kademe daha artıracak ve gün içinde tok kalmış olacaksınız. Çabuk acıkmadan daha fazla yemek yemeden günü geçirebileceksiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.