Çemen Otunun Sağlık Açısından 5 faydası

0

Çemen oldukça harika ottur. İlk kullanımı, M.Ö. 1500 yıllarına tarihlenen bir eski Mısır papirüsünde anlatılmıştır. Çemen tohumu genel olarak yiyecek olarak kullanılırdı.

Tarihsel olarak, çemen menopoz semptomları ve sindirim sorunları da dahil olmak üzere çeşitli sağlık durumları için kullanılmıştır. Aynı zamanda doğum indüksiyonu için de kullanılıyordu.

Modern toplumda, şeker hastalığı ve iştahsızlık için halk ya da geleneksel bir çare olarak ve emziren kadınlarda süt üretimini teşvik etmek için kullanılır. Aynı zamanda iltihap belirtileri ile mücadele için cilde uygulanır .Yüzünüzdeki Tüyleri Nasıl Yok Edebilirsiniz?

Çemen otunun 5 Güçlü Sağlık Faydası

1. Enflamasyonla Mücadele
Çemen, midede şeker emilimini yavaşlatıyor ve insülini uyarıyor. Geleneksel Çin Tıbbında, çemen otu balgam söktürücü getiricisi olarak bilinir ve vücuda sıkışan enerjileri ve sıcağı enflamasyonu parçaladığı söylenir.

Spesifik bir çalışmada, bu otun sıçanlarda artrit ve iltihap üzerindeki etkilerini incelendi. Bu çalışmanın amacı, farelerde adjuvan kaynaklı artritte otların anti-inflamatuar ve antioksidan etkilerini araştırmaktır. Sonuçlar, sıçanlarda adjuvan kaynaklı artrit üzerinde çemenin potansiyel yararlanıcı etkisini ortaya koymuştur. Çinko eksikliğiniz olabilir mi?

2. Libidoyu Arttırır

Güçlü Akdeniz otu birçok Hint yemekleri ve sağlık takviyesinde bulunur ve uzun zamandır erkeklerin cinsel ve prostat sağlığının iyileştirilmesi için kullanılır. Çemen cinsel sağlık açısından yaşlanma etkilerini farkeden erkekler için iyidir. Çemen otu, doğal testosteron düzeylerini yükseltme ve libidoyu geliştirme kabiliyetine sahiptir. Ot, testosteron düzeylerini yükseltmek ve libidoyu arttırmakla alakalı saponinler ve sapojenler denilen fitokimyasal maddeleri içerir. 3.  Kolesterolü Düşürür

Çemen otunun çiğnenmesinin kolesterolü düşürücü etkisi olduğunu ortaya koymuştur. Araştırmacılar, yüksek lif içeriğinin aslında kolestrol emilimini engellediğini söylüyor. Çözünür lifin varlığı, özellikle, sindirilmiş gıdaların viskozitesini arttırır ve kolesterol ile safra asitlerinin alımını engeller . Siyah kimyon yağı kullanmanız için nedenler

4. Direnci Arttırır

Yakın tarihli bir çalışmada, çemen otunun vücut direncini arttırdığı ortaya çıkmıştır.

5. Emziren annelerin sütünü arttırır
Çemen, çoğunlukla süt arzını artırmak için kullanılan bir ottur. Emziren anneler otu kullanmaya başladıktan 24 ile 72 saat sonra süt üretimde bir artış fark ederler. Anne sütünü arttıran yiyecekler


Paylaş.

About Author

Comments are closed.