Christine Hassler’dan Zayıflama Tüyoları

0

Şüphesiz ki tüm kadınlar, fit bir vücuda ve güzel bir fiziğe sahip olmak istiyorlar. Bunun yolu ise fazla kilolardan kurtulmaktan geçiyor. Bu noktada, Expectation Hangover kitabının yazarı Christine Hassler’a kulak vermek gerekiyor. Yazar, yalnızca kilo vermek ile ilgili değil, bu tip uygulama ve davranışların kişinin psikolojisine ne yönlerden etki ettiğini de ortaya koyuyor. Pratik direktifler ile yaşam koçluğu yapan Hassler, kilo kontrolü ve sağlıklı zayıflama konularında da pek çok insana rehberlik yapıyor.

Sağlık açısından sorun olmadan kilo vermek ve bu tür durumlardaki psikolojik faktörler ile ilgili, Christine Hassler’in tüyolarını sizler için derledik…

Tüyo 1: Enerjinizi test etmek size artı değer getirecektir. Eğer kendinizi yargılayarak bir şeyler yapmaya başlarsanız, doğru enerjiyi bulamayacaksınız. Örneğin, vücudunuzu sevmediğinizden ve vücudunuzun değişmesi gerektiğinden eminseniz, kendinize haksızlık ediyorsunuz demektir. Bu şekilde sağlıklı bir sonuç alamaz ve süreci iyi yönetemezsiniz. Çünkü psikolojik olarak iyi hissetmenin ve sağlık yönünden oldukça iyi olmanın ilk koşulu, kendinize haksızlık etmemenizden ve kendinize olan inancınızdan geçmektedir.

Tüyo 2: Çok fazla yemek yemek ya da gerekenden fazlasını tüketmek, duygusal olarak da bizi iyi etkilemeyecektir. Önünüzdeki tüm yemekleri fazla fazla yemeniz, sizi duygusal buhranlara sokacaktır. Çünkü yemeklerde aşırıya kaçmak stres, üzüntü ya da gerginlik gibi duyguları da zaman zaman tetikleyecektir. Bu durumlarda ise kilo almak oldukça kolay bir hale gelir. Vücut, kilo almaya meyilli bir duruma sahip olur. Söz konusu duyguları dizginlemek, sağlıklı bir yapının oturmasını gerçekleştirmek için aşırıya kaçmadan gıda tüketmek gerekmektedir.

Tüyo 3: Sizin için gerçekten sağlıklı bir vücudun nasıl olması gerektiğini bir kâğıda not edin. Gerçekten nasıl görünmek ve nasıl olmak gerektiği konusunda netliğe kavuşursanız, yaptığınız tüm uygulamaların işe yarayacağını göreceksiniz. Çünkü gerçekçi bir hedef ve bilinçaltındaki algı kavramları, her türlü diyet ya da diğer uygulamaları başarıya götürecek formüllere sahiptir. Bu nedenle de yapmanız gerekenleri hedeflerinize göre belirlemiş olacaksınız.

Tüyo 4: Sizi fazlası ile yoran ve zorlayan tüm diyet programlarını hemen şimdi terk edin. Bu şekilde yaptığınız hiçbir diyet size fayda getirmeyecektir. İnsan vücudu zorlama şekilde kilo veremez ve sağlıklı kalamaz. Sizin için en uygun diyeti ya da planı, kendinize uygun şekilde seçin ve o şekilde uygulayın. Böylece vücudunuz bu plana uyum sağlarken yorulmayacak, kesinlikle yılmayacak ve uygulanan programın kesinlikle başarılı olması sağlanacaktır. Tüm bu yönler göz önüne alındığında, muhakkak ki kişinin kendi bünyesi ölçüsünde diyetlere ve programlara göz atması mantıklı bir durumdur.

Tüyo 5: Bu bölüm, en önemli yanı ortaya çıkarıyor. Tüm reçetelerden ve prensiplerden de öde gelen bölüm, kişinin kendisi ile barışık olmasından ileri geliyor.

Vücudunuzu sevin! Vücudunuzu ne ölçüde severseniz, kendiniz için o ölçüde doğru uygulamalara imza atarsınız. Yani, kendiniz ile barışık olmanız, uzuvlarınızı sevmeniz, kilo durumunuza bozulmamanız ya da diğer tüm yönler açısından iyi hissetmeniz, vücudunuzu çok daha sağlıklı hale getirecek aksiyonlara temel teşkil edecektir. Bu şekilde de oldukça kolay ve basit bir uygulamalar bütünü ister istemez önünüze gelecektir. Siz vücudunuzu ne ölçüde sever ve tanırsanız, yaptığınız uygulamalar da o denli başarılı, makul ve düzgün olacaktır. Doğru uygulamalar ve olması gereken davranışlar ise, vücudun sevilmesinden ve kişinin kendisini bu hali ile beğenmesinden sonra yaşanacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.