Cinsel Gücü Artıran Azgın Teke Otunun Faydaları

0

Doğal bir afrodizyak olarak bilinen azgın teke otu, hormon üretimini ve libidoyu artırır. Ayrıca, bağışıklığı güçlendirir, kemik sağlığını destekler, anti-kanser özelliği vardır ve anti-HIV aktiviteleri için kullanılır.

Azgın teke otu, erektil disfonksiyon tedavisi ve libidoyu artırdığı için erkek cinsel sağlığı için en iyi otlardan biridir. Aynı zamanda testosteron üretimini geliştirir. Azgın teke otunda bulunan icariin, ereksiyonun oluşturmasına yardımcı olur.

1. Erektil disfonksiyonu tedavisi
Çalışmalar, azgın teke otunda bulunan icariin içeriğinin ereksiyonun sürdürülmesine yardımcı olabileceğini göstermiştir. Erektil disfonksiyon için potansiyel bir tedavi olarak kullanılabilir.

2. Testosteron üretimini artırır
Azgın teke otundaki icariinin testosteron seviyelerini artırmaya yardımcı olabileceği ortaya konmuştur. Bu aynı zamanda düşük enerji seviyeleri ve istemsiz boşalma ile mücadeleye yardımcı olur.

Icariin, testosteronu taklit edici özelliklere sahiptir ve bu cinsel arzu ve atletik performansı geliştirmeye yardımcı olur. Geleneksel Çin Tıbbı’na göre, azgın teke otu hem erkek hem de kadın cinselliği açısından önemlidir.

3. Sinir sağlığını geliştirir
Bazı kaynaklar, azgın teke otunun erektil disfonksiyona katkıda bulunabilecek depresyonun tedavisine yardımcı olabileceğinin altını çiziyor.

4. Osteoporozu önler
Azgın teke otu, osteoporoz ve menopoz sonrası kemik kaybını tedavi etmek kullanılır. Bazı çalışmalar, bitkinin omurganın kemik yoğunluğunu geri kazandırabileceğini ortaya koymuştur.

5. Karaciğer sağlığını geliştirir
Icariin, sıklıkla karaciğer kanseri ilaçlarında kullanılmaktadır. Ancak, azgın teke otunun karaciğerin işleyişini iyileştirebileceği sonucuna varmak için henüz yeterli bilimsel kanıt yoktur.

6. Enerjiyi artırır
Azgın teke otu, enerji seviyelerini artırabilir. Ancak, bu amaçla bitkiyi kullanmadan önce bir doktora danışmakta fayda var.

7. Kan basıncını düşürür
Azgın teke otu, kan basıncı seviyelerini düzenleyebilir, bu da menopoz dönemindeki kadınlar için iyidir. Ancak kullanımı konusunda dikkatli olmakta fayda var, çünkü, çalışmalar aynı zamanda bitkinin tansiyon ilaçlarıyla etkileşime girebileceğini göstermektedir.

8. Uykusuzluğu önleyebilir
Azgın teke otu, sinirleri sakinleştirebilir ve endişeyi azaltabilir. Bu da uykusuzluğu önleyebilir. Bitkinin uyarıcı etkileri vardır. Bu nedenle, sınırlı dozlarda alınmazsa, bunun yerine uykusuzluğa neden olabilir.

9. Cildi parlatır
Herhangi bir cilt rahatsızlığını tedavi etmek için azgın teke otunun özel bir kullanımı olmamasına rağmen, kan akışını uyararak cilt sağlığını iyileştirebilir. Kan akışı, vücutta oksijenin taşınmasını iyileştirir ve cildinizin doğal olarak parlamasını sağlar.

10. Saçları güçlendirebilir
Saçların büyümesi kafa derisine ve hormonların durumuna bağlıdır. Bazı durumlarda, özellikle erkeklerde, hormonlar saç dökülmesinin ana nedenidir. Testosteron düzeylerindeki dengesizlikler saç sorunlarına da yol açabilir. Azgın teke otu, testosteron seviyelerini artırabildiğinden, saç büyümesini de hızlandırabilir.

Azgın teke otunun yan etkileri nelerdir?

1. Kanama bozuklukları
Azgın teke otu, kan pıhtılaşmasını yavaşlatır ve kanama riskini artırabilir. Bu nedenle, planlanmış bir ameliyattan en az 2 hafta önce kullanımından kaçınılması gerekir.

2. Düşük tansiyon
Bitki kan basıncını düşürebildiğinden, tansiyon ilaçları ile kullanılmamalıdır. Tehlikeli derecede kan basıncı seviyelerini düşürebilir, bayılmalara yol açabilir.

3. Hormona duyarlı koşullar
Bitki, östrojen gibi davranabilir ve seviyelerini artırabilir. Bu, östrojene karşı hassas olan meme veya rahim kanserini ağırlaştırabilir.

4. Hamilelik ve emzirme sırasında sorunlar
Hamilelik sırasında azgın teke otunu sindirmek fetüse zarar verebilir. Emzirme sırasında etkileri hakkında yeterli bilgi yoktur. Bu nedenle, her iki durumda da kullanmaktan kaçının.

Azgın teke otu ayrıca, burun kanaması, baş dönmesi ve kalp hızını artırabilir. Bir kerede alınan yüksek dozlar, spazm ve solunum problemlerine yol açabilir.

Azgın teke otu nasıl kullanılır?
Her gün su ile 250 ila 500 miligram azgın teke otu alabilirsiniz. Bu azgın teke otu tabletleri veya yaprak ekstresi olabilir. Dozlar, bir bireyin sağlık koşullarına göre değişebilir. Bu nedenle, doktora danışarak tüketmek en iyisidir.

Ya da azgın teke otu çayı hazırlayabilirsiniz. Yaprakları sıcak suda yaklaşık 10 dakika boyunca bekletin ve süzün.

Sürekli kullanımlarda kullanılabilir dozları dikkate alın ve her ay bir hafta süreyle ara vermeye özen gösterin. Aşırı doz, yan etkilere yol açabilir.

Azgın teke otu ne kadar sürede etki eder?
Ne için kullanıldığına bağlı olarak etki süresi değişir. Cinsel isteği artırmak için kullanılıyorsa, 60 ila 90 dakika içinde etkisini gösterebilir. Erektil disfonksiyonun altta yatan nedenini ve zayıf kemikler gibi diğer rahatsızlıkları tedavi etmek için bir hafta veya daha uzun sürebilir.

Kadınlar azgın teke otu kullanabilir mi?
Erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da etkili bir bitkidir. Ancak, östrojen benzeri etkilerine karşı dikkatli olmaları gerekiyor.

Azgın teke otu almak için en uygun zaman nedir?
Belirli bir zamanlama olmamasına rağmen, sabahları bir kez ve öğleden sonra bir kez alınabilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.