Daha Az Hasta Olan Kadınların 7 Alışkanlığı

0

Soğuk algınlığı veya grip olmak can sıkıcıdır. Özellikle salgın olduğunda kaçınılmaz olabilir ama yapılan araştırmalara göre bazı kadınların çok daha az grip oldukları bilinmektedir. Bu yazımızda soğuk algınlığı veya gribe daha az yakalanan kadınların 7 ortak özelliklerini ele alacağız. Siz de grip veya soğuk algınlığı olmak istemiyorsanız, bu 7 maddeye biraz daha dikkat edebilirsiniz.

Soğuk bir duş al

Bu cazip gelmiyor olabilir, ama soğuk duş iyileşmenize katkıda bulunur. Çünkü soğuk duş, vücudun onarımına katkıda bulunur. Soğuk duş, sadece bir iki dakika için olmalıdır.

Daha fazla Sarımsak yiyin

Sarımsak, bağışıklığı artırır, inflamasyonla savaşır. Yemeklerinizin içine mümkün olduğu kadar sarımsak ekleyin. Hatta kokusundan çok fazla rahatsız olmazsanız, sarımsakı çiğ olarak tüketmek çok daha faydalıdır.

Zencefil tüketin

Zencefil, sindirim sistemi için çok faydalı bir bitkidir. Mide ve bağırsak hareketlerine yardımcı olur, sindirim salgılarını uyarır. Bu durum bağışıklığı arttırdığı için zencefil özellikle kış aylarında her zaman evinizde bulunmalıdır.

Ellerinizi sık sık yıkayın

Her zaman mikroplardan arınmak için ellerinizin temiz tutulması önemli bir etkendir.

Pozitif kalın

Sürekli hasta olmaktan kaçınmak için uğraşsanız bile hastalık gelip sizi bulur. Bu durum beynin, bağışıklık sistemine yanlış komut vermesi olarak değerlendiriliyor. Siz sürekli hastalık düşünürseniz, bbeyin bağışıklığın düşmesine neden olur. Bunun için her zaman pozitif kalın.

Masaj yaptırın

Masaj inanılmaz bir duygudur. Masajın bağışıklığı artırdığı, ağrıları azalttığı ve hipertansiyonu düşürdüğü araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır.

İçeceğinize dikkat edin

Özellikle C vitamini ve çinko içeren içecekler sizi soğuk algınlığına karşı koruyacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.