Sakin ve Stressiz Olmanızı Sağlayacak 7 Gıda

0

Stres veya kaygı ile uğraşıyorsanız, bazen hiç bir şeyin yolunu kesemeyeceğini ve bazen kendinizi yiyeceklerle rahatlatmanın kolay olduğunu düşünüyoruz. Gergin duygularınız için bir çıkış olarak cips ya da dondurmanın iyi olacağını düşünüyorsanız durun. Beyninizdeki stresi almaya yardımcı olan gıdaları yemeye çalışın. Beyninizde mutluluk hissi veren nörotransmitterlerin salgılanmasını tetikleyen mineraller ve vitaminler bulunur ve bunlar rahatlıkla ulaşabileceğiniz gıdalardır.

Sizin için anti-anksiyete reçetelerimiz var. Serotonin salınımlı magnezyum ve triptofan ve ruh hali arttırıcı omega-3s ve B vitaminleri yardımıyla daha iyi ruh haline gelin ve daha az stres yaşayın .

Yüksek triptofan düzeyleri sakin hisleri uyandırdığından, yulaf ezmesi harika bir gıdadır. Özellikle de yatmadan önce yenilmesi halinde çok daha rahat uyumanıza yardımcı olur. İşleri daha da iyi hale getirilmek için yulaf ezmesi çok miktarda B6 ve magnezyum içerir ve çok rahatlatıcı bir yiyecektir. Omega-3s için biraz keten tohumu ekleyin ve kendinize bir kase sakinleştirici yapın.

Soya peyniri
Tofu (soya peyniri) B1 vitamin açısından zengindir ve triptofan ve yüksek magnezyum ile omega-3 seviyelerine sahiptir. Anti-stres mağnezyum içeceği nasıl yapılır?

Chia tohumları
Chia tohumları mükemmel bir stres gidericidir. Çok fazla triptofan ve magnezyuma sahiptir. Tatlı ya da kahvaltı için bu lezzetli chia pudingi deneyin.

Kuzukulağı (Ispanak)
Bu güçlü yeşil yapraklı sebze salatalara, meyve sularına karıştırılabilir veya yemeği yapılabilir. Magnezyum ve B vitaminleriyle doludur yani rahat hissetmenize ve stres yaşamamanıza yardımcı olur. Yatak odanızı stresten arındırmanın 5 yolu

Somon
Somon bir süperfooddur ve anksiyete ile depresyonun rahatlaması için geçerlidir. Omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir, magnezyum yüklü B vitaminleri ve son derece yüksek triptofan içerir. Neredeyse yıl boyunca somon yiyebilir ve stresli bir günün sonunda gevşemenize yardımcı olabilirsiniz. Stresle başa çıkmanın yolları

Karides ve Kabuklu Deniz Ürünleri
Kabuklu deniz hayvanları triptofan bakımından zengin, özellikle karidesler omega-3 yağ asitleri ile doludur. Kendinize rahat ve sağlıklı hissetmeniz için yiyeceklerinize karides ekleyebilirsiniz.Günün stresini azaltmaya yardımcı olacak 8 içecek

Olgunlaşmamış soya fasülyesi
Tofu ile aynı gerekçelerle, soya fasulyesi mükemmel bir anti-anksiyete atıştırmalığı hazırlar. 100 gramda, yaklaşık 300 miligram omega-3 ve günlük önerilen triptofan alımının iki katından fazlasını elde edersiniz. Stres insan vücudunu nasıl etkiler?


Share.

About Author

Comments are closed.