Deodorant Olmadan Vücut Kokusu Nasıl Giderilir?

0

Odada kokan kişi olmak istemezsin. Vücut kokusu yaşamak normaldir ve ciltte bulunan bakteri, zayıf beslenme, sigara içme veya stresten kaynaklanır. Banyodan sonra antiperspiranlar veya deodorantları kullanmak vücudunuzun kokusunu almanın normal yoludur. Ancak ticari hijyen ürünleri yapay koku, renk ve sert kimyasal maddeler içerir. Deodorant kullanmadan vücut kokusunu tedavi etmek mümkündür, ancak biraz çaba gerektirir. Vücudunuzun kokusu kötüleşirse veya normal kokunuzda bir değişiklik fark ederseniz doktora danışmak gerekir. Deodorantı doğru zamanda kullanıyor musunuz?

İhtiyacınız Olan Şeyler
Antibakteriyel sabun
Buğday çimi veya klorofil takviyeleri
Yonca, maydanoz ve diğer yeşil yapraklı sebzelerde
Sirke, ovalama alkol veya cadı elaları
Çay ağacı yağı veya biberiye esansiyel yağı

Günlük banyo veya duş alın. Antibakteriyel sabunla yıkanın. Duştan sonra cildinizi iyice kurulayın. Erkekler için doğal deodorant nasıl yapılır?

Doğal kumaşlar cildinizde hava dolaşımını artıracağından, pamuk veya keten gibi doğal liflerden yapılan giysiler giyin. Giysilerinizi giydikten sonra vücudunuzun kokusuna neden olabilecek bakterileri gidermek için yıkayınız.

Buğday çimi ve klorofil doğal deodorantlar gibi davrandığından, her yemekten sonra bir buğday çimi veya klorofil takviyesi alın. Alternatif olarak, vücut kokularını nötralize etmek için yonca, maydanoz veya diğer yapraklı sebzelerde çiğneyin.

Vücut kokusuna neden olan bakteri üremesini engellemek için kollarınızın altını sirke, alkol veya cadı fındığı ile silin. Alternatif olarak, seyreltilmiş çay ağacı yağı veya biberiye esansiyel yağı gibi doğal koku gidericileri koltuk altlarına uygulayın.

Bol miktarda meyve ve sebze içeren sağlıklı bir diyet yapın. Her gün en az sekiz bardak su için. Sarımsak, bira, soğan ve güçlü baharatlar gibi kokuya neden olan yiyeceklerden kaçının. Sigarayı bırakın. Kristal deodorant nedir? Nasıl Kullanılır?

Kol altındaki ıslaklığı alması için mısır nişastası serpebilirsiniz. Mısır nişastaşını isetdiğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Uyarı
Tahriş olmuş veya çatlamış cilde asla sirke, ovma alkolü veya cadı fındığı yağı uygulamayın.


Share.

About Author

Comments are closed.