Derin Nefes Nasıl Alınır?

0

Nefes alma egzersizi size komik gelebilir. Her dakika nefes alıyoruz diye düşünüp neden egzersiz yapayım diyebilirsiniz. Ancak bilinçli ve derin nefes almak aslında vücudunuza çok ciddi faydalar sağlar. Bunun için gerçekten onarıcı ve kontrollü nefes almayı öğrenmek gerekiyor. İşte nasıl başlayabilirsiniz:

Oturmak için sessiz ve rahat bir yer bulun. Önce normal solunum alıp vermenizin nasıl olduğunun farkında olun, böylece daha derin ve daha kontrollü bir nefesin nasıl olabileceğini ölçmek için kullanabilirsiniz.

Derin bir nefes almak için elinizi karnınıza koyun ve burnunuzdan nefes alın, göğsünüzün ve karnınızın alt kısmının temiz hava ile dolmasıyla karnınızın yükselmesine izin verin.

Bu nefesi üç kez tutun ve ağzınızdan yavaşça nefes verin. Nefes vermeniz almanızdan daha yavaş ve uzun olmalıdır. Çünkü bu daha fazla karbondioksit salınır ve daha rahatlatıcı bir etki sağlar.

Odaklanmak istediğiniz sağlık koşullarına bağlı olarak, günde bir veya iki kez 5 ila 20 dakika ya da ihtiyacınız olduğu sıklıkta uygulayın.

Örneğin, sindirim rahatsızlığı çekiyorsanız, yemeklerden önce birkaç dakika derin nefes almayı deneyin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.