Detoks İçecek Tarifleri

0

Detoks suları, ilgili bazı gıdaların vitaminlerini suyla birleştirerek hem vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayan hem de kilo problemi olanların hızlı kilo vermelerine yardımcı olan içeceklerdir. Hepimizin evde rahatlıkla hazırlayabileceği, yapımı kolay ve tamamen organik takviye gıdalar olduğundan çoğu insanın ilgisini çeker. Detoks suları karaciğeri toksinlerden temizler, metabolizmayı hızlandırır ve böylece hızlı bir şekilde kilo verilmesine yardımcı olur. Ayrıca karaciğerinizin temizlenmesi sonucunda bir hafta içerisinde cildin temizlenip parlamasına, lekelerin azalmasına, zayıf tırnakların güçlenip saçların da canlanmasına yardımcı olur. Şimdi sizler için derlediğimiz birkaç tane evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz detoks tariflerine bakalım:

1) Bitki Çayları

Bitkisel çaylar detoks etkisi olan ve kilo kaybını destekleyen içeceklerdir. Bunlardan yeşil çay, karahindiba çayı, ve zencefil çayları birer antioksidan olup, toksin atmada en etkili çaylardır. Eskilerden beri bilinen ve kullanılan bu yararlı otlar detoksa başlamak için harika bir tercih olacaktır.

2) Kızılcık ve Narenciye Detoksu

Herhangi bir narenciye meyve suyu ile kızılcık suyunu karıştırarak vücut temizliği için oldukça etkili bir detoks içeceği hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz içine az bir miktar su da ilave edebilirsiniz.

3) Papatyalı Detoks İçeceği

Kilo vermeyi destekleyen en popüler detoks içeceklerinden biri de papatyadır. Papatyanın içine aynı miktarda greyfurt ya karpuz gibi meyveler de ekleyerek damak zevkinize göre farklı tatlarda detokslar da hazırlayabilirsiniz.

Seçtiğiniz herhangi bir detoks tarifi, kilo vermenizin yanı sıra vücudunuzu temizleyerek zindelik kazandırır. Bu süre içerisinde lifli gıdaları tüketmek detoks diyetinizi hızlandırarak işinizi kolaylaştırır. Ayrıca bizden size bir tavsiye daha, toksinlerin daha hızlı dışarı atılması ve iştahınızı düzenlemesi için bol miktarda su tüketmeyi ihmal etmeyin. Sağlıklı günler dileriz.


Share.

About Author

Comments are closed.