Detoks Nedir, Nasıl Uygulanır, Yararlı Nelerdir?

0

Yoğun hayat temposu, zararlı alışkanlıklar, kötü beslenme, fiziki ve dış çevreden gelen olumsuz etkiler sonucu ruhen ve bedenen zarar görürüz. En çok de fiziksel olarak gördüğümüz bu zarar, toksin olarak vücutta birikir. Vücudun arınabilmesi ve temizlenebilmesi için bu toksinlerin belirli zamanlarda dışa atılması gereklidir. Detoks da tam bu noktada gereken işlemdir. 5 ve 7 gün aralığında yapılan işlemler ile vücudu arındırmak mümkündür. Detoks nedir diye soranlar için, vücudun arındırılmasına yardımcı olan yöntemler demek en doğrusu olacaktır.

Detoks sadece fiziksel olarak arınma işlemi ile kısıtlandırılmamalıdır. Ruhsal bir temizlenme ve güç kazanma olarak da kabul edilmelidir. Vücudun temizliği, cilde ve olumlu bir bakış açısı kazanmaya yönelik en etkili adımdır. Detoks da bu amaçla gerçekleştirilir. Uzmanlar niteliğinde ve doğru programlar ile detoks uygulamak en önemlisidir. Detoksun faydaları saymakla bitmez. Aşırı kilo alma gibi durumlarda, stres ve yorgunluk hislerinde, tükenmişlik sendromunda, enerji düşüklüğü yaşandığında, çok sık hastalık geçirdikten sonra ve bunun gibi durumlar karşısında detoks uygulanmalıdır. Çoğu zaman bilinçli olarak ve farkında olmadan vücudumuz birçok olumsuz etkiye maruz kalıyor. Detoks ile kanın temizlenmesi ve güçlenmesi gerçekleşecektir. Enerji artışı, sağlıklı ve parlak bir cilt, canlılık, huzur hissi ve dinginlik, mutluluk, vücuda bol oksijen girebilmesi gibi çok iyi etkileri kısa sürede görme imkanı vardır. Sadece hamileler ve geçirdiği 6 ay içerisinde herhangi bir ameliyat yaşayan insanlar detoks uygulayamazlar. Bunun dışında isteyen herkes detoks uygulayabilir. Detoks nasıl yapılır diye de çok sorulmaktadır. Genel olarak yeşil sebzelerden ve meyvelerden hazırlanan içecekler ile yoğun detoks programları oluşturulur. Uzman diyetisyenler yardımı ile herkes kendisine en uygun programa sahip olabilir. Kişinin fiziki şartları ve nasıl bir program istediği, onun detoks çizelgesine yön verecektir. Doktor önerisi ile gerçekleştirilmesinin gerekliliği bu yüzdendir.

Huzurlu ve sağlıklı bir hayat için, vücudu bakıma almak ve bunu detoks ile sağlamak sizlere kesin sonuç verecek harika bir çözüm önerisidir. Vücudu gereksiz olan her şeyden uzaklaştırma vakti geldi diyen herkes bu programları mutlaka denemelidir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.