Dezenfektan Olarak Tuzlu Su Nasıl Kullanılır?

0

Tuz, tarih boyunca doğal bir temizlik ürünü olarak, ayrıca bir oral irrigator ve yara temizleyici olarak kullanılmıştır. Yapılan araştırmalar tuzlu suyun gargara olarak kullanılması boğaz ağrıları da dahil olmak üzere soğuk algınlığı semptomlarını azalttığını göstermiştir. Tuz, mukusu azaltırken bakterileri ve mantarları temizlemek için nemi iltihaplı alandan uzaklaştırır. Etkilenen bölgeyi dezenfekte etmek için ılık tuzlu su günde birkaç kez kullanılabilir.

Sıcak olana kadar musluk suyunu akıtın. Bir bardağı su ile doldurun ve 1/2 çay kaşığı tuz ekleyin. Tuzu çözmek için kuvvetlice karıştırın. Tuzlu Suyun Faydaları ve Evde Tuzlu Su Hazırlama

Dişeti iltihabını, kanser yaralarını ya da oral ameliyatı tedavi etmek için karışımı ağzınıza dökün. Etkilenen bölgeye konsantre olarak, tuzlu suyu bir taraftan diğer tarafa taşıyın. Dişeti iltihabı varsa, sıvıları dişlerin arasına çekmek için ağız kaslarınızı kullandığınızdan emin olun. 30 saniye sonra tükürün. Bir hafta boyunca her yemekten sonra tekrarlayın.

Soğuk algınlığı semptomlarınız varsa, ağzınızı yarıya kadar tuzlu su karışımı ile doldurun. Başınızı geriye doğru eğin ve üç saniye gargara yapın ve sıvıyı tükürün. Soğuk algınlığı semptomları geçene kadar günde üç kez tekrarlayın. Tuzlu Su İle Gargaranın 10 Muhteşem Faydası

Bir yarayı dezenfekte etmeniz gerekiyorsa, bir pamuğu tuzlu suya doyurun. Temizlemek için pamuk topunu yaranın etrafına bastırın. Amaç, kurumuş kan veya sızıntıyı yaradan almaktır. Yumuşak bir bezle kurulayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.