Diliniz Beyazsa Nedenini Biliyor Musunuz?

0

Beyaz bir dile sahip olmak günlük hayatınızı biraz rahatsız edebilir: ağzınız açıp gülmek ve insanlarla konuşurken yakın durmak istemezsiniz.

Dilin beyaz olması düşük bağışıklık sisteminin bir göstergesi olabilir. Bunun cildinizde, mukozada ve vücudunuzda doğal olarak bulunan bakteri ve mantarlarla ilgili her şeyi içerir. Genellikle, bu bakteri ve mantarlar vücudunuzda uyum içinde yaşar. Yine de, bağışıklık sisteminiz düşükse, aralarındaki denge bozulabilir ve bu da dilinizde beyazlığa neden olur. Diliniz yanarsa nasıl tedavi edersiniz?

Yani, ciddi bir şey değil, ancak bazı durumlarda (çok nadir durumlarda!) Beyaz bir dil, AIDS gibi ciddi bir hastalık neden olabilir. Beyazlık ayrıca antibiyotik kullanırken veya kemoterapi gibi radikal tedavilerde de olabilir. Yine de çoğu insan için neden düşük bir bağışıklık sistemidir.

Bağışıklık sisteminizi güçlendirme zamanı!
Öncelikle, düzenli olarak stresli ya da stressiz olduğunuzdan emin olun. Uzun vadede, stres bağışıklık sistemine düşüşe neden olabilir. Bu yüzden yeterince dinlenmeniz, sağlıklı beslenmeniz (yeterli miktarda vitamin, mineral ve lif), hijyeninizi koruyun (ellerinizi yıkayın!) Ve yeterli egzersiz yapın. Dilinizin sağlığınız hakkında söylediği 5 şey

Diyetiniz sağlıklı ve besleyici olduğu sürece, gerçekten herhangi bir vitamin tabletine ihtiyacınız yoktur.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.