Diş Etlerinizi Evinizde Tedavi Edebilirsiniz

0

Diş etleri çeneyi kapsayan ve dişlerin üzerinde bulunan lifli dokulardır. Tedavi edilmediği zaman diş eti hastalıkları, büyük sorunlara yol açabilir. Ağızda bakterilerin oluşmasına neden olur. Dişler üzerinde plak oluşumu ile sonuçlanır; Bu şekilde, iltihaplı diş etine neden olur. Belirtilerin dayanılmaz ağrı, ağız kokusu, diş eti absesi, şişmiş ve kanayan diş etleri, gevşek dişlerdir. Bu belirtileri fark ettiğinizde evinizde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor.

  1. Çay Poşetleri

Boğaz ve iltihaplı diş etlerinden kurtulmak için kaynar suyun içine bir çay poşeti atın. Çıkarın ve soğuduktan sonra diş etlerinizin üzerine çay poşetini koyun. 5 dakika bekletin. Çayda bulunan tanik asit diş eti enfeksiyonuna karşı mücadele eder.

  1. Deniz Tuz Çözeltisi

Deniz tuzu, diş eti bakterileriyle mükemmel bir şekilde mücadele eder. Bir bardak suyun içine deniz tuzu ekleyin. İyice karıştırın ve 30 saniye boyunca ağızınızın içinde gargara yapın. Sonra tükürün. Bir günde diş etlerinizdeki ağrı ve şişme hafifleyecektir.

  1. Bal

Bal antiseptik ve antibakteriyel özellikleri sayesinde, diş etlerinizi sağlıklı hale getirir. Fırçalama yaparken diş etlerinize biraz bal sürün.

  1. Kızılcık Suyu

Kızılcık suyu vitamin zenginliği ve antioksidan özelliği ile ağzınızdaki bakterileri önlemeye yardımcı olur. Bunun için şekersiz kızılcık suyu için.

  1. Limon

Limon asit açısından zengindir ve tuz ile karıştırıldığında, enfeksiyona neden zararlı mikroplara karşı bir kalkan olur. Yapmanız gereken tek şey limon suyu ve tuzla bir hamur oluşturun. İyice karıştırın ve diş fırçasının üzerine koyarak dişlerinizi ve diş etlerinizi fırçalayın. Sonra ılık su ile ağzınızı çalkalayın.

  1. Kabartma tozu

Soda bakterileri öldürmeye yardımcı olan bir dezenfektan gibi görev yapar. Ağızda mevcut asitleri nötralize eder ve diş çürümeleri ile diş eti enfeksiyonunu önler. Diş etleri için kabartma tozu ile suyu karıştırın ve fırçanın üzerine sürün. Dişlerini bu karışım ile fırçalayın.

  1. Karanfil

Karanfil diş eti apsesi için en iyi ev çözümdür ve dişeti ağrısı yatıştırır. Bir bardak suyun içinde bir çorba kaşığı karanfili kaynatın. Soğuduktan sonra koyu renk bir şişenin içine doldurun. Bu suyu ağız yıkama suyu olarak kullanın.

  1. Hidrojen Peroksit

Diş eti enfeksiyonunu tedavi etmek için, hidrojen peroksit kullanın. Yarım su bardağının içine yarım çay kaşığı oksijenli su ilave edin. Bu karışım ile ağzınızı çalkalayın.

  1. Elma sirkesi

Elma sirkesi, ağız bakterilerine neden olan tartarı ortadan kaldırır ve dişlerin beyazlamasına yardımcı olur. Bir bardak suyun içine bir çay kaşığı elma sirkesi dökün. Ağız yıkama suyu olarak her gün kullanın.

  1. Zencefil

Diş eti enfeksiyonu yaygın sorunlardan biridir. Zencefil periodontal hastalıklara karşı koruyucu bir kalkan görevi görür. Diş etlerindeki şişliği azaltmak için bir fincan zencefil çayı için.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.