Diş Sağlığını Korumak İçin 6 Doğal İlaç

0

Dişler yüzün en dikkat çeken unsurlarından biridir ve onları sağlıklı ve inci gibi beyaz tutmak için çok para harcamanız gerekmez. Doğal ilaçlarla, dişlerinizi hem sağlıklı hem de bembeyaz yapabilirsiniz. Sadece hangi doğal ürünü nasıl kullanmanız gerektiğini bilmeniz yeterlidir.

Diş sağlığınız için kullanabileceğiniz doğal ilaçlar:

Karbonat
Dişler için doğal bir fırçalama olarak kullanılabilir. 1 yemek kaşığı karbonat ile bir tutam yemek tuzunu karıştırın ve dişlerinizi fırçalayın. Ancak, bu karışımı sadece iki hafta günde bir kereden fazla kullanmayın, dişlerin çizilmesine neden olabilir. Yaklaşık 7 ila 10 gün ara verin ve ardından önerildiği şekilde tekrarlayın.

Aloe vera
1 çay kaşığı aloe vera jeli, 4 çay kaşığı bitkisel gliserin, 1 su bardağı su, yarım fincan karbonat ve 1 çay kaşığı limon uçucu yağını karıştırın. Karışımı dişlerinizi fırçalamak için kullanın.

Portakal kabuğu
Taze portakal kabuğu ile dişlerinizi ovun. Portakal kabuğu, diş minesini temizler, bakterilerle savaşır ve dişlerdeki lekeleri temizler. Dişlerinizi portakal kabuğu ile yaklaşık 3 ila 4 dakika ovduktan sonra ağzınızı suyla yıkayın.

Susam
Bir miktar susam tohumunu yaklaşık 5 dakika çiğneyin, sonra tükürün ve normal fırçalama yapın. Susam, diş plağını ve dişlerdeki lekeleri temizler.

Diş maskesi
Taze çilek, domates ve portakal gibi C vitamini içeren meyve ve sebzeleri püre haline getirin ve dişlerinize uygulayın. Bu maskeyi yaklaşık 5 dakika boyunca dişlerinizde bırakın ve su ile durulayın. Diş maskesi, ağızdaki bakterileri temizlemek ve nefesi ferahlatmak için yardımcı olur.

Sirke
Ağzınızı temizlemenin en güvenli yollarından biri sirkedir. Sadece 2 yemek kaşığı sirke, 1 yemek kaşığı tuz ve 100 ml suyu karıştırın. Bu karışımı gargara yapmak için kullanın ve ağzınızın içinde birkaç dakika bekletin. İşlemi her gün tekrarlayabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.