DIY Nazal (Sinüs) Durulama Solüsyonu

0

Özellikle soğuk havalarda sinüs ağrıları daha çok meydana gelir. Üşütmeler sebebeyile sünislerde oluşan birikim bir süre sonra enfeksiyona dönüşebilir. sinüsleri temizlemek için eczanelerde solüsyonlar satılıyor. Ama isterseniz bu solüsyonları çok rahatlıkla evde kendiniz yapabilir ve böylece tasarruf yapmış olabilirsiniz.

Eğer bir sinüs enfeksiyonu olup olmadığından emin değilseniz, başınızı ağrıtan ve alnınızda doluluk veren bir his varsa (sadece başınızı ileri doğru bükün ve hemen hissedeceksin), muhtemelen bir sinüsünüz var demektir..

Sinüs durulamaları kronik alerji problemleri olan kişiler için harikadır.

Bir sinüs veya nazal durulama solüsyonu, tuz ve su ile yapılır. Kendi sinüsünüzü durulamak için ihtiyacınız olan tek şey 1/4 yemek kaşığı tuz ve bir bardak ılık sudur.

Bir çok kişi çözeltinin içine karbonatta ekler ama bu gerekli değildir.

Unutulmaması gereken birkaç şey, damıtılmış su kullanmanız, sinüs veya nazal durulama kullanırken suya dokunmamanızdır. Damıtılmış su, musluk suyundan daha saftır.

Sadece birkaç kez kullanacaksanız, bu çözeltide sofra tuzu kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, genellikle asitleme tuzu olarak bilinen iyotsuz tuzun kullanılması tavsiye edilir.

Bu iyotun eklenmediği tuzdur. İyotsuz tuzun sebebi, iyotun uzun bir süre kullanılması halinde nazal geçişlerinizde tahrişe neden olabileceğidir.

Bir uyarımız var. Burnunuz çok tıkalı ise bunu denemeyin. Çünkü çözelti burun pasajlarınıza girebilmeli. Ayrıca, herhangi bir kulak ağrısı hissederseniz, bunu denemeyin ve doktorunuzu görün.

Doktorlar, bunun mağazada satın alınan nazal durulamalarına göre tamamen güvenli bir alternatif olduğunu söylüyor. Solüsyonu bir şırınga yardımıyla kullanabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.