Diyet Yapmadan Zayıflamanın 7 Yolu

0

Herkes zayıflamak ister. Peki ya diyet yapmadan zayıflamak mümkün müdür? Hayatı düzene sokmak, düzenli yemek ve uyku kilonuzu muhafaza etmenize yardımcı olurken bazı gıdaları da azaltarak kilo verebilirsiniz. Aşağıda saydığımız sağlıklı yaşamak adına atacağınız adımlar, kilo vermenize de yardımcı olacaktır.

  1. Düzenli uyku: Düzenli uyku kilo vermede oldukça etkilidir. Vücut için yeterli olmayan uyku saatleri ertesi gün vücudunuzda ödem birikmesine neden olabilmektedir. Bu durum ise tartıya çıkınca kilonuzu fazla gösterir ve üzülmenize neden olur. Moral bozukluğu da aşırı yemenize neden olabilir.
  2. Şekerin azaltılması: Tüketilmesi keyifli olan şeker aslında doğduğumuz andan itibaren vücudumuzun en büyük düşmanıdır. Kilo vermek isteyenlerin özellikle şekerden uzak durmaları yararlarına olacaktır.
  3. Doğru içecekler içilmesi: Hazır içecekler, bol şekerli çaylar ve de bol şekerli kahveler kalori alımını önemli ölçüde artırır. Hazır meyve suyu yerine meyvenin kendisini tüketmek gereklidir çünkü meyvelerde bulunan lifler şekerin yavaş yükselmesini sağlar bu da tokluk hissini arttırır, çabuk acıkmanızı engeller. Ayran da sağlıklı içeceklerden biridir.
  4. Yavaş yemek yenmesi: Beynin tokluk hissini algılaması yaklaşık olarak 20 dakika sürmektedir. Bu sebeple yemek yerken ilk önce yemeğe başlanan saate bakmak ve yemeği ortalama 20 dakika süresince yavaş bir şekilde tüketmelisiniz.
  5. Her gün çorba içilmesi: Lif içeriği yüksek olan çorbalar; tarhana, mercimek ya da ezogelin çorbaları tokluk hissinin artmasını sağlar. Hazır çorbaları tercih etmeyiniz.
  6. Akşam hafif yenmesi: Akşam yemeklerinde sebze ve hafif besinleri tercih etmeniz, diyet yapmasanız bile kilo vermenize yardımcı olacaktır. Yağ içeriği yüksek yemekler yerine lif içeriği yüksek, kalorisi düşük mevsime uygun sebze yemeklerini tercih ederek sağlıklı beslenebilirsiniz.
  7. Yeşil çay ve bol su içilmesi: Yeşil çayda bulunan metabolizma hızlandırıcı maddeler kilo vermenize yardımcı olacaktır. Su ise vücudunuza şişkinlik hissi verecektir ve vücudunuzda yer alan ödemin dışarı atılmasına yardım olacaktır. Günde 2 litre su ve 2 fincan yeşil çay içilmesi sağlıklı olmanızı da sağlayacaktır.

Diyetsiz zayıflama adına bu yöntemleri uyguladığınızda, diyet yapmadan ne kadar kolay kilo verdiğinizi görmüş olacaksınız. Çoğu insan diyet yapmadan zayıflamanın zor olduğunu düşünebilir. Size sunduğumuz önerilerle bu zorluğun üstesinden rahatlıkla gelebilir ve sağlıklı, zayıf bir vücuda kolayca kavuşabilirsiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.