Doğal Antibakteriyel Krem Yapımı

0

Zaman zaman cildinizde meydana gelen pişik, kaşıntı, cilt kurumaları gibi durumlarda antibakteriyel krem kullanmanız gerekibilir. Siz de sık sık antibakteriyel krem kullanıyorsanız, bu ürünü evinizde doğal malzemelerle yapabilirsiniz.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

4 yemek kaşığı balmumu

1/2 su bardağı hindistan cevizi yağı

Küçük metal kase

küçük tencere

Mutfak el havlusu

15 damla çay ağacı yağı

10 damla lavanta yağı

1 yemek kaşığı cadı fındığı yağı

El mikseri

Ağzı kapanın bir kavanoz Eviniz İçin Antibakteriyel Sprey Yapın

Yapılışı:

Su ile yarım doldurduğunuz tencerenin içine küçük bir kap içinde balmumu ve hindistan cevizi yağını koyarak benmari usulü eritin.

Balmumu, kremin birarada tutulmasına yardımcı olur. Hindistan cevizi yağı cildi yatıştırır aynı zamanda doğal antimikrobiyal ve antibakteriyel özelliklere sahip olduğu için iyileşme sürecini hızlandırır.

Balmumu ve hindistan cevizi yağı birlikte eridi sonra, dikkatli bir şekilde ocaktan alın ve katlanmış el havlusuyla düz bir yüzeye koyun. İçine çay ağacı ve lavanta esansiyel yağlarını ekleyin. Her ikisi de ağrı dindirmeye yardımcı olacaktır. Lavanta’nın antibakteriyel ve antifungal özelliklerinin yanısıra analjezik yetenekleri ekstra fayda sağlayacaktır. Eğer bu kremi çocuğunuz üzerinde kullanmayı düşünüyorsanız o zaman hassas ciltleri tahriş edebileceği için uçucu yağları kullanmayın. Hindistan cevizi yağı antifungal özelliklere sahiptir ve çocuklar için güvenlidir. Antibakteriyel El Temizleyicisi Nasıl Yapılır?

Şimdi yavaş yavaş karışıma hamamelis(cadı fındığı yağı) ekleyin ve bunu elinizle veya el blenderı ile hızlı bir şekilde karıştırın. Cadı fındığı yağı, yaraların temizlenmesine yardımcı olduğu gibi aynı zamanda morarma ve şişmeyi de önler.

Tüm malzemeler biraraya geldikten sonra hızla krem kıvamına geldiğini göreceksiniz.

Hazırladığınız kremi ağzı kapalı cam bir kavanozun içine koyun. Kullanmak istediğinizde kesinlikle elinizle kavanozun içinde almayın. Pamuklu bir çubuk kullanarak kremi alın ve sürmek istediğiniz yere sürün. Kremin faydalı olması için bakteri bulundurmaması gerekiyor. Elinizden bakteri geçebilir. 5 Doğal Antibakteriyel Banyo Temizleyicisi

Kremi kullanmadığınız zaman serin bir yerde saklayın.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.