Doğal Müshil Olan 10 Gıda

0

Bağırsaklarınızın çalışmasında zaman zaman sorun mu yaşıyorsunuz. Bu gibi sorunlarda hemen ilaçlara sarılıyorsanız önce doğal yöntemleri deneyin. Bu yazımızda doğal müshil yerine geçebilecek gıdaları tanıtacağız.

Doğal müshil olarak davranan gıdalar

1. Su
Sade su içmek, dışkıyı yumuşatarak bağırsakların tekrar hareket etmesinin en iyi yollarından biridir. Günde en az sekiz bardak su içmeyi amaçlayın .

2. Hindistan cevizi suyu
Sade su çok yumuşaksa, Hindistan cevizi suyunu yudumlamayı deneyin. Sindirim sisteminizi temizlemeye yardımcı olurken sulu kalmanıza yardımcı olur. Bebeklerdeki Kabızlık Sorununu Evde Çözümleyin

3. Elma veya elma sirkesi
Elmalardaki pektin bağırsaklarınızı uyarmaya yardımcı olabilir. Faydaları elde etmek için bir bardak suya bir çay kaşığı elma sirkesi eklemeyi deneyin. Daha iyisi, diyetinizde kabızlığı gideren lif sağlayan bir elma ekleyin.

4. Aloe vera
Aloe veranın cildiniz için iyi olduğunu biliyorsunuz, ancak doğal müshil madde olarak antrakinonlar olarak adlandırılan bileşikler içerdiğini biliyor muydunuz? Suya birkaç damla aloe vera jeli ekleyin veya aloe vera suyunu arayın.

5. Chia ve keten tohumları
Hem chia hem de keten tohumları, sindirime yardımcı olabilecek lif içerir. Bu iki gıdaya tükettikten sonra bol miktarda su için.

6. Yapraklı yeşillikler
Ispanak, pazı gibi yeşil yapraklı sebzeler, magnezyum içerir. Magnezyum, doğal olarak yumuşatmaya yardımcı olan bir mineraldir. Rezenenin Faydalarını Biliyor Musunuz?

7. Limon
Gerçek limon suyundaki sitrik asit bağırsakların uyarılmasına ve bağırsaklarının temizlenmesine yardımcı olur. Biraz rahatlamak için bir bardak suya birkaç çay kaşığı ekleyin.

8. Kahve
Sabahları bir fincan kahve uyanmamıza olduğu kadar bağırsaklarımıza da iyi gelir. Sindirim sisteminizi çalıştırır.

9. Karbonat
karbonatla bir tezgahı nasıl temizleyeceğinizi biliyorsunuz. Bağırsağınızdaki kabızlık için de çok yararlıdır. Bir fincan ılık suya bir çay kaşığı ekleyin ve en iyi sonucu almak için hemen için.

10. Erik
Erik suyu iyi bir nedenden dolayı üne sahiptir. Kabızlığınızı gidermek ve kabızlığı önlemek için günde bir bardak için.

Süt, kırmızı et, işlenmiş gıdalar, rafine şekerler ve kızartılmış gıdaları sisteminiz tekrar normale dönünceye kadar kullanmayın. Magnezyum Eksikliğinin Belirtilerini Biliyor Musunuz?


Share.

About Author

Comments are closed.