Doğal Safra Kesesi Temizliği Yapabilirsiniz

0

Karaciğerden toksinleri ve safra kesesinden gelen safrayı temizlemek için yapacaklarınız var. Eğer karaciğer veya safra kesesi şikayetiniz varsa uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışın.

Basit karaciğer / safra kesesi temizliği başlatmak için ihtiyacınız olan şey:

Elma suyu veya malik asit takviyeleri
4 Yemek Kaşığ Epsom Tuzu
1/2 Bardak Sızma Zeytinyağı
1 büyük greyfurt veya 3 limon

Yapılışı
Temizliğe başlamadan önce 4-5 gün boyunca, istediğiniz kadar elma yiyin veya mümkün olduğunca çok sayıda elma suyu için. İsterseniz meyve suyu içemiyorsanız malik asit takviyesi alabilirsiniz. Son 2 günde 2-3 saatte bir 250 ml elma suyu içilir. Bunu yapmak karaciğer temizliğinin başarılı olmasını sağlar. Safra Kesesi Taşlarını Önleyebilen 6 Harika Yiyecek

6. günde, yağsız hafif bir kahvaltı yapın. Bu, karaciğerinizde safrayı biriktirerek karaciğerinize baskı uygular. Bu basınç, karaciğerinizde daha fazla taşı ortadan kaldıracaktır.

Aynı gün öğleden sonra saat 2: 00’de, 4 çorba kaşığı Epsom tuzunu 3 bardak su içinde karıştırın, hepsini bir kavanozun içine dökün. 14: 00’dan sonra herhangi bir yiyecek içmeyin veya tüketmeyin. Bu son derece önemlidir! Soğutmak için bu kavanozu soğutucuya / buzdolabına koyun

6: 00’da, bu karışımın 3/4 fincan içilir. Tadı çok kötü olacak… ama tadını daha iyi hale getirmek için 1/8 çorba kaşığı toz C Vitamini ekleyebilirsiniz. Ameliyatsız Safra Kesesi Taşları Nasıl Giderilir?

20:00 de, bu karışımdan 3/4 fincan daha içilir. Bütün görevlerini tamamlayın ve karaciğer temizliğine hazırlanın. Karaciğer temizliği yaptıktan sonra hiçbir şey yapmayın, uzanıp yatın.

9:45 PM, bir bardak içine 1/2 bardak sızma zeytinyağı dökün. İçine bütün bir greyfurtu sıkın. Sızma zeytinyağı ile karıştırılmış 1/2 ila 3/4 bardak greyfurt suyuna sahip olmalısınız. Kavanozu kapatın ve tamamen sıvı hale gelinceye kadar çok sert sallayın.

Saat 10’da bu karışımı 5 dakika içinde için.

Ardından yatağa uzanın. Bu çok önemlidir ve çoğu insan bunu yanlış yapar. Hiçbir iş yapma, dişlerini bile fırçalama. Sadece hemen uzanın! Sağ tarafınıza yatın, sağ diziniz çenenize doğru 20 dakika kadar çekin. Hareketsiz kalın ve uyumayı deneyin.
Ertesi sabah, uyandığınızda, 3/4 fincan Epsom tuzlarınızın 3. dozunu içilir. Daha sonra tekrar uyuyabilirsiniz.
İki saat sonra, son doz Epsom tuzu içilir. Safra Kesesi Taşlarını Önlemek İçin Kolay Yollar

Sadece 2 saat sonra bir şey yiyebilirsin ama henüz katı meyve yemeyin. Sıvılarla başlayın ve meyveye yavaşça geçin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.