Doğal Tatlandırıcı Agave Şurubu

0

Hem sıcak hem de soğuk içeceklerde, tatlı, kek gibi yiyeceklerin yapımında kullanılmaktadır. Tamamen doğaldır, katkı maddesi içermez. Konulduğu üründe tat verici olarak kullanılır. 1 ölçek şekerin yerini dörtte üç ölçek Agave şurubu tutabilmektedir. Fakat ölçekler dikkatli bir şekilde uygulanmalıdır. Aksi takdirde olumsuz sonuçlarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Organik olarak yetiştirilen ve Agave bitkisinden elde edilen bu şurup, Organik Tarımın Esasları ve Uygulamalarına İlişkin Yönetmeliğe hiçbir aykırı unsur barındırmamaktadır. TR-OT-010 yetki numaralı CERES GmbH tarafından kontrolden geçirilmiş ve sertifika ile ödüllendirilmiştir.

Her İnsan Kullanabilir

Çevremizde yer alan her ürünü hepimiz tüketemeyiz. Tüketeceğimiz ürünlerin sağlık açısından önemi bir hayli büyüktür. Bu nedenle tüketmeden önce herhangi bir yan etkisi var mı kontrol etmemiz gereklidir. Anavatanı orta Amerika olan bir kaktüs çeşidi agavenin birçok insan faydasını görmüştür. Antimikrobiyal özelliği sayesinde bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda antibakteriyel özelliği de bulunan agave yaraların iyileştirilmesinde de sıkça başvurulan bir üründür. Bir kaktüs çeşidi olduğu için dış yaprakları budandıktan sonra kalan kökün damıtılmasıyla elde edilen sıvı tequila’nın ana maddesidir. Bağışıklık sistemlerini güçlendirici etkiye sahiptir.

Diyabet Hastaları İçin Organik Çözüm

Doğal tatlandırıcı olması nedeniyle şeker hastalarının diyetlerinde yardımcı olarak kullanılabilmektedir. Yapılacak tatlı ürünlerin içerisine konulmak sureti ile kullanılan agave kolesterol hastalarında olumlu etkiler yapabilmektedir. Agave geniş bir perspektiften bakıldığında birçok yararı vardır. Örneğin kalsiyum ve magnezyum gibi minerallerin kana emilimini arttırır ve kanser riskini en aza indirir. Bunun yanı sıra toksinleri vücuttan uzaklaştırır ve tokluk hissi vererek kilo vermenize yardımcı olur.

İnsanlar çok fazla sağlık sorunu ile karşı karşıya gelmektedirler. Bu sorunları aşmak içinse çeşitli ilaçlara başvurmaktadırlar. Fakat takdir edersiniz ki ilaçlar bazen vücut dengemizi bozabilirler. Bu sebepten dolayı önceliğimiz ilaçlar değil doğal ürünler olmalıdır. Bahsettiğimiz bu ilaçları kullanmadan kolayca doğal ürünleri tüketerek siz de daha sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralayabilirsiniz. Vücudunuza ihtiyacı olan protein ve mineralleri düzenli bir şekilde sağladığınız zaman vücudunuz daha sağlıklı bir şekilde size dönüş yapacaktır.

Ancak Agave şurubu doğal bir tatlandırıcı da olsa, en iyisi beslenmenizde tüm tatlıları ve tatlandırıcıları en aza indirmektir. Agave şurubu da früktoz içerir. Bu nedenle doğal da olsa Agave yerine, hiçbir tatlandırıcı kullanmadan beslenmek kuşkusuz daha sağlıklıdır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.