Doğurganlığı Artırmak için 9 Güçlü Ev İlacı

0

Bebek sahibi olmaya karar verdiyseniz, hem kadın hem de erkekler için doğurganlığı artırabilecek ev çözümlerinden yardım alabilirsiniz.

Doğurganlık, koşullara ve faktörlere bağlı olarak artabilir veya azalabilir. Bir çok insanın yaşam biçimine, bölgesel durumuna ve coğrafi konumlarına da bağlı olabilir.

Evde yapabileceğiniz basit uygulamalarla, doğurganlık sürecine katkı sağlamanız mümkün. Bunlar, kadınların hamile kalması için hormon döngüsüne yardım eder, erkekler için ise en verimli olduğu zamanı belirler.

Doğurganlık için ev ilaçları

Sebzeler ve meyveler
Sağlığınızı korumak için taze meyve ve sebze tüketin. İyi bir sağlık daha yüksek bir doğurganlığa yol açar.

Şarap
Karnınıza şarap uygulayın ve yıkamadan önce bir saat kadar bırakın. Rahmin ısınmasına ve böylece doğurganlığın artmasına yardımcı olur. Her türlü şarap kullanılabilir.

Sıcak duş
Cinsel ilişkiden önce sıcak bir banyo yapmayı ya da duş almayı deneyin. İç hormonları harekete geçirir ve kadınların daha hızlı uyarılmasına yardımcı olur.

Nane yağı
Vücudunuza nane yağı sürün ve cildinize iyice masaj yapın. Banyo suyuna da eklenebilir. Doğurganlık seviyesini artırmaya yardımcı olur.

Sarı kasımpatı çayı
Günde bir kez sarı kasımpatı çayı için. Kadınlarda üreme yeteneğinin yanı sıra erkeklerde doğurganlığı artırmaya yardımcı olacaktır.

Zeytinyağı
Zeytinyağı da doğurganlık seviyelerini artırmak için harikalar yaratabilir. Zeytinyağını, sıcak duş veya banyodan sonra masaj şeklinde vücudunuza uygulayın.

Sirke
Banyo suyunda sirke ve biraz tuz kullanımı, doğurganlık için en çok kullanılan ev ilaçlarından biridir. Mümkünse, yaklaşık 10 dakika bekletin ve sonra suyla banyo yapın.

Greyfurt
Bir bardak suya 1-2 damla greyfurt çekirdeği ekstresi ekleyin ve günde 2 kere için.

Biberiye çayı
Biberiye çayı, doğurganlığı artırmak için erkek hormonal sistemi için faydalıdır.

Uzak durulması gerekenler
Eğer hamile kalmada sorun yaşıyorsanız, özellikle kadınların kaçınması gereken şeyler vardır.

  • Sigara içmekten kaçınılmalı
  • Alkol alımı en aza indirilmeli veya tamamen bırakılmalı
  • Uçucu yağlardan, bazen öngörülemeyen yan etkilerinden dolayı hamilelik süresince uzak durulmalı.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.