Düzenli, Huzurlu Uyku İçin Ev Yapımı Melatonin Sakızları

0

Yeterli uyku uyumak genel sağlık ve zindelik için aracıdır. Yapılan bir araştırmaya göre, 3 yetişkinden sadece biri düzenli olarak uyuyor.

Uyku eksikliği enerjinizi azaltır, diyabet ve yüksek tansiyon gibi bir dizi hastalık riskini artırır.

Bu nedenle, birçok insan, melatonin gibi doğal uyku yardımcılarını, umutsuzca ihtiyaç duydukları dinlenmeye almalarına yardımcı olmak için arıyor.

Melatonin, beyinde bulunan hormon. Bu hormon 24 saat iç saat olarak bilinen uyku ve uyanma döngümüzü düzenler. Yani melaton kontrol eden bir merkez gibidir.

Melatonin sadece uykunuzu düzenlemekle kalmaz, aynı zamanda kan basıncını, hormon seviyelerini ve vücut ısısını da düzenlemeye yardımcı olur .

Melatonin seviyeleri genellikle güneşin battığı gibi akşamın ortasından akşamın sonuna kadar yükselmeye başlar. Gece boyunca yüksek seviyede kalır. Güneş doğarken yani uyanmaya başladığımızda melatonin seviyesi bir miktar düşmeye başlar.

İlgili: Vücudunuzda melatonini attırmanın 8 yolu

Kendi Doğal Melatonin Sakızlarını Nasıl Yaparsınız?
İşte evde yapabileceğiniz lezzetli bir doğal melatonin takviyesi. Vişne suyu da gece uykusuna harika katkı sağlar.

Gerekli olan malzemeler

Sıvı melatonin
Bir su bardağı tart vişne suyu
½ bardak su
1/4 bardak jelatin tozu
3 yemek kaşığı bal
Silikon kalıp
küçük pipet / damlalık

Yapılışı
Suyu ve vişne suyunu kaynatın. Toz jelatin içine ekleyin. Jelatin tozunu meyve suyuna karıştırın, ardından balı ilave edin. Jelatin eriyene kadar yavaşça 2-3 dakika çırpın.

İlgili: Gece güzel bir uyku için magnezyum spreyi tarifi

Her sakız için istediğiniz sıvı melatonin miktarını ayarlayın. Silikon boşluklar için her birinde 30 damla kullandık.

Kalıbı doldurmak için vişne suyu karışımından yeterli miktarda koyun. Jelatin karışımı buzdolabında 2 saat kadar sertleşene kadar bekletin. Sertleştiklerinde sakızları kalıptan çıkarın. Buzdolabında hava geçirmez bir kapta 2 hafta kadar saklayın.

Kullanımı: Yatmadan yaklaşık 30 dakika önce bir tane alın.

Not: Melatonin, yalnızca kısa süreliğine alınması gereken etkili bir uyku yardımcısıdır. Uykusuzluk veya diğer uyku bozuklukları için bir tedavi değildir. Tüm takviyeleri olduğu gibi, takviyeleri düzenli olarak kullanmaya başlamadan önce doktorunuzla konuşun.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.