Düzensiz Regl Sorunu İçin Doğal Çözümler

0

Regl süresinin düzensiz olmasının, hamile olmanın yanı sıra çeşitli nedenleri olabilir. Bu, çoğu kadının karşılaştığı çok yaygın bir sorundur. Eğer regl dönemleriniz düzensizse, doğal yöntemler uygulayarak sorunu çözebilirsiniz.

Düzensiz regl dönemleri, hormon sorunları, stres, yetersiz beslenme, ani kilo kaybı veya kilo alma gibi nedenlerden kaynaklanabilir. Tedavi edilmezlerse, ağrılı kramplar, doğurganlık sorunları ve şişkinlik gibi sorunlara neden olabilir. Regl dönemini düzenlemek için doğum kontrol ilaçları kullanmak bir seçenektir. Ancak, bu ilaçların kilo alımı, sindirim sorunları ve cilt tahrişi gibi yan etkileri olabilir.

Regl dönemini düzenli hale getirmek için aşağıdaki doğal yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Zencefil
Zencefil, düzensiz regl dönemleri için iyi bilinen bir tedavidir. Adet kramplarını ve vücut ağrılarını azaltmaya yardımcı olur. Sık sık regl gecikmesi şikayetçi olan kadınlarda etkilidir. Sadece bir bardak suya bir çay kaşığı toz zencefil koyun. Karışımı 7 ila 10 dakika kaynatın. Zencefilin tadını hafifletmek için bal ekleyerek tüketebilirsiniz. Zencefil çayını, günde üç kez yemeklerde içebilirsiniz.

Rezene
Rezene tohumu, regl döneminde yaşanan mide kramplarının rahatlamasına yardımcı olabilir. Bir bardak suya iki çorba kaşığı rezene tohumu ekleyin, bir gece bırakın ve sabah için. Regl düzensizliği sorunu giderilene kadar her gün içebilirsiniz.

Tarçın
Tarçının, adet kramplarını azaltmaya ve adet döngüsünü düzenlemeye yardımcı olduğu bilinmektedir. İçerdiği Hidroksikoikon, adet kanamasını düzenlemeye yardım eder. Tarçın, sadece yiyecek veya içecek üzerine serpebildiğiniz için en kolay doğal ilaçlardan biridir.

Zerdeçal
Zerdeçal, hormonları dengelemeye ve adetleri düzenlemeye yardımcı olabilir. Ayrıca kas ve adet kramplarını hafifletmeye yardımcı olan anti-inflamatuar ve anti-spazmodik özellikleri içerir. Bal veya süte bir çay kaşığı zerdeçal ekleyerek tüketebilirsiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.