Ecza Dolabında Sirke Bulundurmanız için 5 Neden

0

Sirke, yemek pişirmek ve temizlik için uzun zamandır evlerin olmazsa olmazıdır. Ancak birçok yaygın rahatsızlığı tedavi etmek için de kullanılır. İlaç dolabınıza da bir kavanoz (veya sürahi) bulundurmak için beş harika neden.

Çürük ve morluklar
Siz veya her hangi biri düşüp bir yerini morartırsa bir parça pamuklu gazlı bezi beyaz veya elma sirkesine batırıp bir saat boyunca yaralı alanda bırakarak iyileşmeyi hızlandırabilir ve siyah-mavi izleri önleyebilirsiniz. Sirkeyi Bulaşık Makinasında Parlatıcı Bölümüne Koymayın

Ağrıyan Kasları Isıtın
Boğaz ağrınız, omzunuzda veya baldırınızda gergin bir tendon varsa banyo suyunuza iki bardak elma sirkesi eklemek, ağrılarınızı ve kaslarınızı yatıştırmanın veya stresli bir günden kurtulmanın harika bir yoludur.

Daha Kolay Nefes Alın
Sıcak buhar buharlaştırıcınızdaki suya 1/4 bardak beyaz sirke eklemek, göğüs soğukluğu veya sinüs enfeksiyonunun neden olduğu tıkanıklığı hafifletmeye yardımcı olabilir. Buharlaştırıcınız için de iyi olabilir: Sirke sudaki mineral birikintilerini temizler. Saçlarınız İçin Elma Sirkesi Nasıl Kullanılmalı?

Uçukları Tedavi Edin
Kötü bir soğuktan daha kötü olan tek şey kötü bir soğuk yaradır. Neyse ki, soğuk yaraları genellikle günde üç kez beyaz sirke ile doyurulmuş bir pamuklu topla kurutarak kısa sürede kurutabilirsiniz. Sirke, ağrıyı ve şişliği hızla yatıştırır.

Sporcu Ayağını Tedavi Edin
Sporcu ayağı denilen ayak mantarı çıldırtıcı olabilir. Ayaklarınızı günde üç veya dört kez seyreltilmemiş elma sirkesi ile durulayarak enfeksiyonu giderebilir ve kaşıntıyı hafifletebilirsiniz. Evde Hangi Sirkeler Nasıl Yapılır?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.