Egzamalı Kişilerin Kaçınılması Gereken Gıdalar

0

Egzama olarak da bilinen kuru, kaşıntılı, kırmızı, kabarık cilt, dünyadaki insanların neredeyse üçte birini etkiler. Uzmanlar vakaların çoğunun doktor tarafından doğru teşhis edilmediğini veya doğru tedavinin uygulanmadığını belitiyorlar.

Peki, egzamayı tedavi etmenin başka yolları nelerdir? Görünen o ki, diyet tedavide kilit bir faktör olabilir. İşte uzmanlardan kaçınılması gereken bazı yiyecekler. Egzama için Evde 10 Çözüm

1. Süt
Süt, peynir, yoğurt ve tereyağı gibi süt içeren yiyecekler milyonlarca insan için alerji semptomlarına neden oluyor. Ve çoğu için bu semptomlar egzamada bulunanları içerir.
Süt alerjilerinin kesin nedeni tam olarak bilinmese de, süt ürünlerinin çocuğunuzun egzamasının suçlu olabileceğinden kuşkulanıyorsanız, bir şeylerin değişip değişmediğini görmek için beslenmesinden çıkarın. Saçtaki Egzamayla Nasıl Başa Çıkılır?

2. Nikel içeren gıdalar
Nikel, yıllardır egzama ile bağlantısı biliniyor. Birçok hastaya bu kimyasal elementi içeren kıyafet veya takı giymekten kaçındığı söylendi. Ancak, nikel sadece giydiğiniz veya dokunduğunuz eşyalarda değil, yiyeceklerimizde de bulunur.
Kakao, çikolata, soya fasulyesi, yulaf ezmesi, fındık, badem ve taze ve kuru baklagiller gibi yiyecekler. Zaten nikel içermeyen konserve yiyecekler bile metal bir kutuya konması nedeniyle tehlikeli olabilir. Doğal Egzama Kremi Nasıl Yapılır?

3. Glutenli yiyecekler
Son yıllarda ateş altında olan gıdalardaki bir diğer bileşen glütendir. Aslında çölyak hastalığı olan kişilerde glüten içeren yiyecekleri yiyemezler, çünkü sindirim zorluğuna neden olduğu bulunmuştur. Egzama Kabartıları İçin Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

Yapılan bir araştırmada hem çölyak hastalığı hem de egzama göz önünde bulundurularak glutenin birçok hastanın da cilt sorunları olduğu tespit edildi. Bu, araştırmacıların glutenin aynı zamanda egzamalı insanlar için tetikleyici olabileceği hipotezini ortaya koymaktadır. Elinizde Egzama Varsa Yapmanız Gerekenler

4. Kabuklu deniz ürünleri
İngiliz araştırmacılar, kabuklu deniz hayvanlarının vücut üzerindeki etkilerini bulmak için 3421 gebe kadınla çalıştılar. Bulgular, kabuklu deniz hayvanlarının tüketiminin egzama dahil gıda alerjisi riskini artırabileceğini öne sürdü.

5. Yumurta
Yumurtalar, diyetinize eklenecek bir şey olarak belirtilen hemen hemen her yemek listesindedir. Sonuçta, potasyum, Vitamin A, D ve B’nin yanı sıra kalsiyum, demir ve magnezyum içerir. Bununla birlikte, birçok egzama hastası için yumurtalar ciltle dolu sefaletin tetikleyicisidir.. Egzamanız Varsa Her Zaman Yapmanız Gereken 10 Şey


Paylaş.

About Author

Comments are closed.