Egzersiz Yapmayı Sevmeyenler İçin En İyi Egzersizler

0

Çoğumuz egzersizin fiziksel ve zihinsel faydalarını biliyoruz, ancak bazı kişiler ne olursa olsun egzersiz yapmayı sevmezler ve yapmazlar.

Eğer koşmaktan hoşlanmıyorsanız, spor salonuna dayanamıyorsanız yine de mükemmel bir şekilde forma girmeniz mümkün. Anahtar, beğendiğiniz hareket türlerini bulmak ve bunlara bağlı kalmaktır.

İşte tekrarları, setleri veya koşu bandına ayak basmanızı gerektirmeyen beş egzersiz fikri.

Açık havaya çıkın
Terli, spor salonunuzda kötü havadan sizi uzaklaştıracak şey, egzersizinizi dış mekanlara götürmektir. Yürüyüş, düşük etkili ve inanılmaz derecede meditatif olan harika bir tam vücut egzersizidir.

İlgili: Kadınlar için en iyi 5 egzersiz

Dans
Koşmaktan nefret ediyorsun ama dans pistine gitmeyi seviyorsan, bir dans fitness dersine katılın. Dans inanılmaz bir kardiyovasküler egzersizdir ve hemen hemen her dans tarzı için formatlar vardır. En sevdiğiniz melodilerle dans ederken kesinlikle geçecek zamanın farkına varmayacaksınız.

Yetişkin Spor Ligleri
Lisede voleybol sahası kraliçesi miydiniz? Bir futbol süperstarı olarak günlerini özlüyor musun? En sevdiğiniz sporu yetişkin bir ligde oynamayı deneyin. Her hafta harika bir antrenman yapmakla kalmayacak, aynı zamanda sizi sorumlu tutabilecek ve buna bağlı kalmaya teşvik edecek bir ekibin parçası olacaksınız.

İlgili: Yaşlanma etkilerini azaltan egzersizler

Pilates
Bedensel farkındalığı ve temel gücü destekleyen düşük etkili bir antrenman istiyorsanız, kesinlikle Pilates’i deneyin. Pilates eklemleri çalıştırır, esneklik sağlar ve duruşun iyileşmesine yardımcı olur. Ağırlıkları kullanmak zorunda kalmadan tüm vücudunuzu güçlendirmek için harika bir formattır.

Yürüme
Tamamen ücretsiz olan ve herhangi bir özel ekipman gerektirmeyen en iyi egzersiz programı mı arıyorsunuz? Yürüyüş. Yürüme, her gün yapılabilecek harika bir kardiyo şeklidir ve daha ileri egzersiz biçimlerine geçmeden önce dayanıklılığı arttırmak için mükemmeldir. Başlamak için tek yapmanız gereken gününüze daha fazla adım atmak.

İlgili: Diz güçlendirme egzersizleri


Paylaş.

About Author

Comments are closed.