Eklem Ağrısını Engelleyen Beş Ot

0

Eklem ağrısı, artritten bursite kadar birçok farklı şeyden kaynaklanabilir. Vücudunuzdaki altı farklı hareketli eklemi, çok fazla potansiyel ağrı noktanız var. Sebep veya yer ne olursa olsun, sonuç, gün boyunca performans gösterme yeteneğinizi büyük ölçüde etkiler.

OTC ve hatta reçeteli ilaçlar eklem ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir, ancak rahatsız edici yan etkilerle gelir ve alabileceğiniz diğer ilaçlarla etkileşime girebilir. Neyse ki, istenmeyen yan etkilere neden olmadan eklem ağrısını etkili bir şekilde engelleyebilen birkaç doğal bitki vardır.

1. Aloe Vera
Ağrının giderilmesi için analjezik görevi gören aloin ve emodin dahil 75’ten fazla potansiyel aktif bileşen içerir. Aloe ayrıca birkaç güçlü anti-enflamatuar bileşik içerir .

Eklem ağrısını yatıştırmak için aloe kullanmanın birkaç yolu vardır. Birincisi ağrılı bölgelere aloe vera ile masaj yapmaktır.

İkincisi, aloe takviyesi alabilirsiniz. Diyabet ilacı, uyarıcı müshil veya diüretik ilacı alan kişilerin aloe içmeden önce doktorlarıyla konuşmaları gerektiğini lütfen unutmayın. Geçmeyen eklem ağrılarına jelatin tozu

2. Okaliptüs
Okaliptüs, eklem ağrısı için her türlü krem ​​ve merhemde kullanılan iyi bilinen bir topikal analjeziktir. Ağrı kesici tedavileriyle birleşme eğiliminde olduğumuzda güçlü bir mentol kokusu vardır ve araştırmalar, okaliptüs kokusunun bile rahatlama sağlayacağını gösteriyor.

Okaliptüs bitkisinin yaprakları, şişliği ve iltihap ağrısını azalttığı düşünülen tanenler içerir. Daha önce hiç okaliptüs kullanmadıysanız, ürünü yaygın olarak kullanmadan önce alerjileri test edin. Ön kolunuza küçük bir miktar uygulayın döküntü veya kurdeşen gibi olumsuz reaksiyonları izleyin. 24 ila 48 saat içinde hiçbir şey olmazsa, ağrılı eklemlerinize okaliptüs uygulayın. Isırgan çayıyla eklem ağrılarını hafifletin

3. Zencefil
Zencefildeki aktif maddeye güçlü antienflamatuar ve antioksidan yetenekleri olan gingerol adı verilir. Romatoid artritli hastalarda zencefil kullanımı ile ilgili erken çalışmalar oldukça ümit vericidir ve bu güçlü bitkinin ağrı giderici faydaları konusunda araştırmalar devam etmektedir. Zencefil taze, kurutulmuş, toz halinde veya yağ halinde kullanılabilir. Eklem ağrıları için zencefili kullanmanın 4 farklı yolu

4. Yeşil Çay
Yeşil çay, birçok nedenden dolayı seçebileceğiniz en sağlıklı içeceklerden biridir . Beyin fonksiyonunun iyileştirilmesinden yağ yakımının arttırılmasına, yeşil çay genel sıhhati artırır. Aynı zamanda güçlü bir anti-enflamatuardır ve osteoartrit ve romatoid artritli insanlara büyük fayda sağladığı gösterilmiştir.

Çoğu insan demlenir ve yeşil çayın tadını çıkarır, ancak tablet veya tentür şeklinde de alabilirsiniz. Elma sirkesi eklem ağrılarını nasıl giderir?

5. Zerdeçal
Hoş bir lezzetten ziyade, zerdeçal halk hekimliğinde çok uzun zamandır kullanılmaktadır. Bilim adamları şimdi zerdeçalda, kurkumin adı verilen aktif maddenin, anti-enflamatuar özelliklere sahip olduğunu anlıyorlar.

Sıçanlar üzerinde yapılan son çalışmalar zerdeçalın, romatoid artritin ilerlemesini yavaşlatma potansiyeline sahip olduğunu bulmuştur. Tamamlayıcı ve Bütünleyici Sağlık Ulusal Merkezi topikal olarak uygulanmasının aksine yendiğinde zerdeçal / kurkumin en etkili olduğunu göstermektedir. Eklem ağrılarını anında gideren krem tarifi


Share.

About Author

Comments are closed.