El Sallarken Kol Arkasının Sallanmaması için Bu Egzersizi Yapın!

0

Bazı kadınlar zayıf olsalar bile üst kollarının arka kısımlarında sarkmalar meydana gelebilir ve bu sarkmalar her kol hareketinde sallanmaya başlar. Elbette, bu durumla, kilolu kadınlarda ya da spor yapmadan kilo veren kadınlarda daha sık karşılaşılır. Hatta halk arasında bu duruma, çok hoş bir tabir olmasa da, kolların bıngıl bıngıl sallanması denir.

Siz de, birisini uğurlamak için el sallarken ya da yemeğe tuz eklerken kollarınızın alt kısmında böyle bir sallanma hissediyorsanız durmayın, bu durumdan kurtulmanın kolay bir yolu var. (Vücudunuzu 4 haftada forma sokacak 7 egzersiz)

Aşağıdaki hareketi evde kolaylıkla yapabilirsiniz. Bir sandalye ve başlangıç için yarım litrelik dolu su şişeleri işinizi görecektir.

kol-hareketi

 

A – Sırtınız dimdik olacak şekilde bir sandalyeye oturun. Elinize aldığını su şişelerini yukarı kaldırın. Kollarınız gergin duracak ve avuç içleriniz birbirine bakacak. (Evde kilo verdiren egzersizler)

B – Kollarınızı indirmeden, kollarınızı geriye uzatın. Kollarınızın dirseklerden aşağı kalan kısmı yere paralel olmalı.

A – B hareketini 3 set halinde 10 kez tekrarlayın. Yani 10 kez A – B pozisyonlarını tekrar edecek, arada 1 dakika ara verecek 10 kez daha yapacaksınız, 1 ara daha verecek 10 kez daha yapacacaksınız. (Bacaklarınız için yapabileceğiniz 10 egzersiz)

Hergün bu hareketi yaptığınızda kollarınızın inceldiğiniz ve yavaş yavaş sallanmamaya başladığını göreceksiniz. (Bacak kaslarınızı sıkılaştıracak 12 egzersiz)


Paylaş.

About Author

Comments are closed.