Elleriniz Sağlığınız Hakkında Çok Şey Anlatıyor!

0

Vücudunuz, sağlığınızla ilgili her şeyi size anlatan harika bir makinedir. Tek yapman gereken iyi bakmayı öğrenmek! Örneğin, elleriniz vücudunuzda neler olup bittiğinin önemli bir göstergesidir – size asla göz ardı etmemeniz gereken her türlü sinyali verir.

Neye dikkat etmelisin? Aşağıda, ellerinizin size sağlığınız hakkında normalde göz önünde bulundurmayacağınız bir şeyler söylemesinin birkaç yolu vardır. Ellerinizi Yaşlandıran 4 Kötü Alışkanlık

Ellerde ve parmaklarda karıncalanma
Bu, B1, B6, B12 ve / veya E vitaminden yeterince alamadığınız anlamına gelebilir. Beslenmenize dikkat edin. Bu hissi elinizde veya ayaklarınızda hissediyorsanız günlük rutininize diyet takviyeleri uygulayın. Şüpheniz varsa, doktorunuzu ziyaret edin.

Mavi parmak uçları
Bu, kandaki zayıf kan dolaşımı veya düşük oksijen seviyelerini gösterir. Genellikle zararlı değildir, ancak zatürree eşlik ederse, akciğer hastalığının bir işareti olabilir.

Parmak uçlarında uyuşma hissi
Bu da kan dolaşımı ile ilgili problemleri gösterebilir. Ancak, aynı zamanda sıkışmış bir sinir veya kardiyovasküler hastalığın sonucu da olabilir. Elleriniz ve Ayaklarınız Sürekli Soğuk İse

Beyaz veya mavi, uyuşuk parmaklar
Bu, Buerger hastalığının bir işareti olabilir. Bu durum küçük ve orta boy kan damarlarında iltihaplanmanın artmasına neden olur. Genellikle sigara içmenin bir sonucudur.

Soluk tırnak yatağı
Tırnak yatağınıza bir süre basarsanız, beyaz olur, sonra tekrar pembe olur. Bu normal. Bununla birlikte, tırnak yatağı beyaz kalırsa, bu demir eksikliğinin bir işareti olabilir.

El Titremesi
İlk önce, kafein alımınıza ve stres seviyenize dikkat edin. Çok fazla stres ve kahve, elinizde titreşime neden olabilir. Bu açıklamıyor mu? O zaman doktorunuzu ziyaret edin. Parkinson hastalığının erken bir belirtisi olabilir.

Kırmızı, sivilceli avuç içi
Bu devam ederse, doktora gidin. Karaciğer hastalığının erken bir belirtisi olabilir.

Şişmiş parmaklar
Bu genellikle çok fazla tuzun sonucudur. Daha az yemeye çalışın ve daha az su tutmanıza yardımcı olup olmadığına bakın.

Terli avuçlar
Bu aşırı aktif tiroid bezinin bir sonucu olabilir. Çok sık muzdaripsanız, doktora başvurun. Ellerinizin Terlemesini Önlemeniz İçin Çok Basit Bir Tüyo


Paylaş.

About Author

Comments are closed.